Pranie dywanu odkurzaczem piorącym

Jaki odkurzacz piorący wybrać?  - Profesjonalny do tapicerki, dywanów, wykładzin

Dobry odkurzacz czyszcząco-piorący świetnie sprawdzi się w każdego rodzaju pracy - w domu, w biurze czy w profesjonalnej firmie sprzątającej. Nie zastanawiajmy się zatem czy kupić odkurzacz piorący, ale jaki wybrać odkurzacz piorący, aby był jak najlepiej dostosowany do naszych potrzeb.

Odkurzacze piorące to zwykle urządzenia uniwersalne - wielofunkcyjne, przystosowane do pracy na sucho i do pracy na mokro. Dzięki przystosowaniu do pracy z wodą odkurzacz piorący w ogromny sposób zwiększył zakres czynności, jakie możemy wykonać przy użyciu tego urządzenia. Obecnie odkurzacze piorące mogą być używane także do prania dywanów, wykładzin i tapicerki.

Jak działa odkurzacz piorący? Odkurzacz piorący działa na zasadzie ekstrakcji. Ekstrakcja to podawanie, dzięki odpowiedniej pompie, na czyszczoną powierzchnię, na przykład dywanu, płynu czyszczącego pod bardzo wysokim ciśnieniem, a następnie odsysanie zanieczyszczeń. To nieoceniona zaleta, ponieważ na miękkich wykładzinach pokrywających biura i domowych dywanach kumuluje się mnóstwo roztoczy oraz kurz i bakterie, których usunięcie nie jest możliwe jedynie poprzez tradycyjne odkurzanie. Bez funkcji prania dywanów nie osiągniemy pożądanej czystości. Ekstrakcja pozwala pozostawić czyszczoną powierzchnię dywanów, wykładzin czy tapicerki higienicznie czystą, co jest szczególnie ważne dla alergików. Docenią to również osoby posiadające zwierzęta, które gubią sierść. Pranie dywanów za pomocą odkurzacza jest naprawdę łatwe. Co ważne - odkurzacze piorące generują niewielki poziom hałasu. Przy wyborze konkretnego modelu sprzętu warto wziąć pod uwagę moc silnika, wielkość zbiornika na wodę czystą i brudną, rodzaj pomieszczeń, gdzie urządzenie będzie stosowane. Strona internetowa sklepu daje nam możliwość porównania wielu modeli odkurzaczy. W przypadku wątpliwości, jak wybrać odkurzacz warto zasięgnąć porady konsultanta w naszym sklepie.

Jaki odkurzacz piorący do domu?

Domowy odkurzacz piorący powinien łączyć kilka funkcji - możliwość odkurzania na sucho i sprzątania na mokro, funkcję prania - dywanów, wykładzin czy tapicerki - obić mebli, ale też tapicerki samochodowej, zbierania wody i innych rozlanych płynów. Dywany i wykładziny czyści się trudniej niż panele czy kafle, ale nie z odkurzaczem piorącym. Jeśli w domu są dzieci, zwierzęta czy alergicy, to odkurzacz piorący jest właściwie niezbędny. Jaki odkurzacz piorący wybrać?

Jeden z najbardziej popularnych modeli to odkurzacz piorący George - model GVE 370. To wyjątkowo uniwersalny sprzęt. Ten model sprawdzi się zarówno w pracy na mokro, jak i na sucho. Oznacza to, że można nim osuszać podłogi, zbierać wodę, czyścić dywan, wykładzinę i tapicerkę, ale także po prostu odkurzać. Miejsca jego zastosowania są praktycznie nieograniczone. Sprawdzi się w domu, biurze, warsztacie, placówce usługowej lub handlowej, szkole, świetlicy i wielu innych miejscach. Ten model odkurzacza piorącego Numatic posiada ręczny zwijacz kabla. System filtracji odkurzacza oparty jest o filtr Tritex. Odkurzacz posiada bogate wyposażenie standardowe, w tym dwa węże ssące, różne ssawki (ssawki do pracy na sucho, z włosiem, szczelinowa), co pozwala na różnorodne zastosowania. Ma zbiornik do pracy na sucho o pojemności 15 litrów i zbiornik do pracy na mokro o pojemności 9 litrów, a pojemnik na płyn do prania ma pojemność 6 litrów. Turbina przemysłowa pozwala na pracę bez przerw i zwiększa ogólną żywotność urządzenia. Moc odkurzacza to 1060 W. Ten wykonany z trwałego tworzywa Structufoam odkurzacz piorący to doskonały odkurzacz piorący do domu, dla firm sprzątających oraz myjni samochodowych.

Inny znakomity model odkurzacza firmy Numatic to Henry Wash HWV 370. Jest to ekstrakcyjny odkurzacz piorący typu 3 w 1 - do pracy na mokro, do prania wykładzin, dywanów i tapicerki i myjący posadzki twarde. Ten odkurzacz z funkcją prania ma wszechstronne zastosowania, począwszy od odświeżenia mebli aż po odblokowanie zlewu. Odkurzacz przydaje się także przy przy różnego rodzaju sytuacjach awaryjnych, na przykład kiedy trzeba zebrać rozlaną wodę. Będzie niezawodnym przyjacielem każdego domu. Posiada pojemnik o pojemności 9 litrów na wodę brudną, dzięki czemu zapewnia długą pracę bez jego opróżniania pojemnika. Pozwala też na to wysokiej klasy turbina. Przy funkcji prania dysponujemy zbiornikiem o pojemności aż 6 litrów. Obudowę, jak w innych modelach Numatic, wykonano ze specjalnego trwałego tworzywa Structofoam, dzięki czemu jest ona bardzo wytrzymała, nie trzeba się więc obawiać o łatwe uszkodzenie sprzętu.

Oba wcześniej opisane modele odkurzaczy renomowanej firmy Numatic są świetnie oceniane we wszystkich rankingach. Modele te różni brak funkcji zbierania zanieczyszczeń suchych w odkurzaczu piorącym Henry Wash. Jeżeli potrzebujesz w domu również sprzętu do odkurzania na sucho, to lepszym wyborem będzie model George. Jeżeli jednak posiadasz sprzęt do odkurzania, to Henry Wash sprawdzi się w zupełności.

Tradycyjny odkurzacz nie może konkurować z wielofunkcyjnym odkurzaczem piorącym, dzięki któremu możemy dokładnie wyczyścić dom i mieszkanie - od sufitu po podłogi.

Jaki odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej?

 

Każdy z wyżej wymienionych modeli odkurzaczy sprawdzi się świetnie jako odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej. A poza tym jaki odkurzacz piorący przyda się do sprzątania samochodu? Z pewnością warto rozważyć zakup odkurzacza akumulatorowego - bezprzewodowego, którego niewątpliwą zaletą wygoda sprzątania. Odkurzacz ręczny to idealny odkurzacz samochodowy. To produkt, który daje możliwość odkurzania trudno dostępnych miejsc, ułatwi szybkie sprzątnięcie tapicerki foteli samochodowych, na przykład z rozsypanych produktów albo piasku. Warto zwrócić uwagę, żeby odkurzacz akumulatorowy miał odpowiednią moc ssania. Czas pracy takich odkurzaczy bez doładowania baterii litowo-jonowej to zwykle około 30 minut, więc wystarczy na posprzątanie całego samochodu. Baterie, czyli akumulatory litowo-jonowe (li-ion), można w stosunkowo krótkim czasie ponownie naładować.

Jaki odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej? Do prania tapicerki samochodowej odpowiedni będzie odkurzacz piorący ręczny. Ręczny odkurzacz piorący do tapicerki usuwa zabrudzenia i plamy w dowolnym miejscu i czasie. Dobry odkurzacz piorący pomaga wyczyścić tapicerkę, dywaniki - całe wnętrze samochodu. Środków czyszczących zwykle nie trzeba mieszać z wodą. Odkurzacz ręczny piorący usunie plamy z błota, krwi, trawy, rozlanych napojów i sprawi, że nie będą szpeciły tapicerki samochodowej. Rozlana w samochodzie kawa już nie będzie katastrofą. Nieocenione zalety odkurzacza akumulatorowego to fakt, że w celu przeprowadzenia czyszczenia nie trzeba mieć dostępu do prądu i nie przeszkadza nam kabel, a dzięki temu zasięg pracy jest ograniczony tylko czasem pracy baterii.

Jaki środek do prania odkurzaczem?

Środki chemiczne stosowane w odkurzaczach piorących powinny mieć określone właściwości. Środki do odkurzaczy piorących, czy mówiąc potocznie chemia do odkurzaczy piorących, powinna pochodzić od zaufanych producentów. Musimy pamiętać, aby były to profesjonalne środki przeznaczone do użytku maszynowego, niskopieniące. Pod żadnym pozorem nie można używać zwykłej chemii kupowanej do ręcznego mycia powierzchni - takie środki pienią się zbyt mocno, co w efekcie może doprowadzić do zalania turbiny silnika i uszkodzenia odkurzacza. Aby dodatkowo wyeliminować możliwość zalania silnika, pojemnik na wodę brudną możemy uzupełnić środkiem odpieniającym, który neutralizuje powstawanie piany i wyklucza ryzyko wydostania się jej poza pojemnik i zalania silnika odkurzacza.

A jaki środek do prania tapicerki odkurzaczem?

Takie zadanie spełni preparat Kleen Novatep, przeznaczony do mycia uporczywych zabrudzeń z powierzchni odpornych na odbarwianie i odkształcenia. Nadaje się do ręcznego i maszynowego czyszczenia wodoodpornych powierzchni, na przykład czyszczenia dywanów, wykładzin, tapicerki, jak również ścian i sufitów. Zalecany jest do czyszczenia i odplamiania wykładzin metodą ekstrakcyjną, bonet, tamponowania. Jest bezbarwny i bezzapachowy, nie zawiera środków wybielających i rozjaśniaczy optycznych. Preparat redukuje w znacznym stopniu możliwość ponownego zabrudzenia.

Inny preparat - Kleen Spruh-Ex służy do ekstrakcyjnego czyszczenia wykładzin i dywanów oraz gruntownego czyszczenia oraz usuwania z nich plam. Ma jednocześnie właściwości ochronne dla tkanin. Wnika głęboko w strukturę włókna, skutecznie rozpuszczając brud, a ponadto zapobiega ponownemu szybkiemu zabrudzeniu. Jest niskopieniący, a więc chroni silnik odkurzacza piorącego.

Kleen Teppich to środek do czyszczenia wykładzin i dywanów metodą szamponowania. Jego zaletą jest to, że zawiera substancje aktywnie rozpuszczające brud i tłuszcz. Nie zawiera rozjaśniaczy optycznych ani rozpuszczalników, ma właściwości ochronne dla tkanin. Przeznaczony jest do gruntownego czyszczenia wszystkich wykładzin dywanowych o trwałych kolorach - odpornych na wodę i odbarwianie.

Najlepszy odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący - jaki wybrać? Nasza firma oferuje liczne modele najlepszych odkurzaczy piorących firmy Numatic i Cleanfix.

Jaki odkurzacz piorący kupić? Pytanie o najlepsze odkurzacze piorące to tak naprawdę pytanie o to, jaki model odkurzacza jest nam potrzebny. Najważniejsze kryteria wyboru odpowiedniego urządzenia obejmują:

  • funkcje, jakie powinien spełniać sprzęt - najlepsze będą urządzenia wielofunkcyjne, takie jak odkurzacze piorące,
  • określenie, na jakiej powierzchni sprzęt będzie używany, czyli zasięg pracy - jeśli są to większe przestrzenie, a odkurzacz będzie wykorzystywany przez firmę sprzątającą, wtedy wybieramy model o większej pojemności zbiorników na wodę, bo jeśli będą zbyt małe w stosunku do powierzchni, niezbędne będzie ich ciągłe opróżnianie, co wydłuża czas i komfort pracy,
  • rodzaj filtra, w jaki wyposażony jest odkurzacz - najskuteczniejszym aktualnie stosowanym jest filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air filter), który nie pozwala drobinkom kurzu i alergenom wydostawać się z odkurzacza, filtrując niemal 100 procent zanieczyszczeń - usuwa z otoczenia roztocza, grzyby, bakterie i wirusy, poprawiając jakość powietrza,
  • sprawdzenie dostępnych akcesoriów, zarówno w wyposażeniu standardowym, jak też, o jakie akcesoria dodatkowe (szczotki, ssawki, rury) można uzupełnić sprzęt, aby posprzątać wszystkie zakamarki.

Warto wreszcie wybrać sprzęt profesjonalny, który jest trwalszy i z reguły ma silniejszy silnik, a więc lepszą moc ssania, a co za tym idzie - efektywność sprzątania. Zatem jaki odkurzacz piorący wybrać? I jaki odkurzacz do prania tapicerki - czy to musi być jakiś szczególny model sprzętu?

Urządzenie czyszczące Cleanfix TW 1250 z funkcją prania będzie przydatne wszędzie tam, gdzie nie wystarczy samo odkurzanie powierzchni. Można go używać w warsztatach, zakładach przemysłowych czy budynkach gospodarczych. Ten odkurzacz został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują trwałość i długą żywotność. Bogate wyposażenie dodatkowe pozwala dostosować go do własnych potrzeb i jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę. Jest lekki i posiada duże koła, a więc transport i praca z nim nie sprawiają trudności. Moc silnika 1700 W daje dużą siłę ssania. Urządzenie ma bezstopniową regulację ciśnienia pompy. Odkurzacz wyposażony jest w duży zbiornik na wodę brudną, który ma pojemność aż 4o litrów, a zbiornik na czystą wodę ma 35 litrów, co pozwala na długi okres nieprzerwanej pracy.

Odkurzacz piorący renomowanej firmy Numatic - model CTD 570-2 sprawdzi się w praniu tapicerek i różnych, nawet najbardziej zabrudzonych powierzchni. Ze względu na swoje parametry może być wykorzystywany także przez firmy sprzątające. Jest to wyjątkowy model o dużej mocy osuszania, dzięki dwóm turbinom ssącym o łącznej mocy 2400 W. Można doposażyć go w zestaw do odkurzania na sucho. Najgrubsze wykładziny, dywany i tapicerki to miejsca, gdzie można go w pełni wykorzystać. Wyposażony w system pomp PowerFlo, zbudowany został z wytrzymałego tworzywa Structufoam. Po wyposażeniu w odpowiednie akcesoria, może służyć do pracy na sucho - pojemność 23 litry. Posiada szerokie wyposażenie podstawowe pozwalające na różne zastosowania i używanie nawet w mniej dostępnych miejscach.

Urządzenie piorące do dywanów i wykładzin Cleanfix TW Compact to bardzo wygodne urządzenie do usuwania zabrudzeń z powierzchni miękkich, które działa na zasadzie ekstrakcji. Tej klasy urządzenia wykorzystywane są podczas prania dywanów silnie zabrudzonych metodą na wskroś - to metoda dogłębnego czyszczenia, a zarazem pielęgnacji. Szczotka walcowa, w którą wyposażone jest urządzenie, sprawnie wyczesuje włókna dywanów, pozwalając na głębokie i skuteczne wniknięcie w czyszczoną powierzchnię środka piorącego. Czyszczenie dywanów i wykładzin za pomocą urządzenia natryskująco-odsysającego to jedyna skuteczna opcja, aby usunąć plamy i zabrudzenia z włókien, nie pozostawiając zacieków. Odkurzacz wyposażony jest w liczne udogodnienia: regulowana rączka pozwala dostosować maszynę do wzrostu i preferencji użytkownika, a para kół znacznie ułatwia przemieszczanie się z urządzeniem po schodach. Ten typ odkurzacza piorącego pozwala pracować zarówno do przodu, jak i do tyłu. Maszyna bez problemu dociera do narożników, kątów czy krawędzi, wystarczy podłączyć ręczny adapter, który umożliwia także czyszczenie wykładziny na schodach. Moc silnika to 1600 W. Długość kabla to aż 20 metrów, co umożliwia duży zasięg pracy bez konieczności zmiany gniazdka prądu. Pojemność zbiornika wody brudnej to 40 litrów, a pojemność zbiornika wody czystej to 35 litrów. Trwałe materiały i ergonomiczny projekt sprawiają, że jest to urządzenie, z którego dużej wydajności można się cieszyć przez długi czas po zakupie. Urządzenie przeznaczone jest jedynie do użytku profesjonalnego lub przemysłowego, na średnich i dużych powierzchniach.

Generalnie każdy odkurzacz piorący przemysłowy jest projektowany z naciskiem na dużą skuteczność, wytrzymałość i wydajność pracy. Odkurzacze piorące Numatic i Cleanfix charakteryzują się bardzo dużą siłą ssania, co znacznie skraca czas potrzebny na wypranie dowolnej powierzchni. Świetnie sprawdzają się na przykład w myjniach samochodowych do zbierania wody albo jako sprzęt w firmach sprzątających. Wyposażone są najczęściej w kompresory wytwarzające pianę, która wnika głęboko we włókna materiału dokładnie je czyszcząc i znacznie skracając czas schnięcia.

Urządzenia wielofunkcyjne do sprzątania to sprzęt niezbędny w firmie i w domu - takie modele usuną zanieczyszczenia na sucho i na mokro, pozwolą dokładnie odkurzyć podłogi, meble i wyprać nie tylko dywany i wykładziny, ale też tapicerkę. Spełnią wymagania najbardziej wymagających użytkowników. Znając swoje potrzeby bez trudu wybierzesz najlepszy odkurzacz piorący. Sprzątanie odkurzaczem piorącym jest intuicyjne, to sprzęty przyjazne dla użytkownika. Ich zalety są nieocenione.

Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego, skonsultuj ewentualne wątpliwości z naszymi konsultantami. Wybierz odpowiedni sprzęt, akcesoria i środki chemiczne, które pozwolą utrzymać czystość w domu i w firmie. Zapraszamy na zakupy!