maszyna czyszcząca posadzkę

Jakie maszyny do mycia posadzki, czyszczenia i mycia podłóg?  - Myjki do posadzek przemysłowych, betonowych, sklepowych

Maszyny czyszczące służą do kompleksowego czyszczenia powierzchni. Są to profesjonalne urządzenia przeznaczone do utrzymania czystości na różnych typach podłóg. W zależności od tego, jakie zostaną użyte środki chemiczne, maszyna czyszcząca może zostać użyta do mycia, polerowania, jak również dezynfekcji czyszczonej powierzchni. Szczególnie warte uwagi są będące w ofercie naszej firmy maszyny czyszczące renomowanych firm Numatic i Cleanfix

Mechaniczne czyszczenie podłóg za pomocą urządzenia mającego funkcje zamiatania, mycia, szorowania, jak również osuszania podłogi skraca czas pracy i jest gwarantem wysokiej jakości sprzątania. W związku z tym maszyny czyszczące to niezbędne wyposażenie firm świadczących usługi porządkowe, zakładów pracy czy sklepów, w tym sklepów wielkopowierzchniowych i magazynów. Profesjonalna maszyna do czyszczenia posadzki umożliwia skuteczne dbanie o czystość podłóg o różnych powierzchniach. Wydajność i skuteczność pracy czynią urządzenia sprzątające niezbędnymi sprzętami w firmie. Nowoczesne automaty czyszczące wyposażone są w intuicyjny panel obsługi, umożliwiający użytkowanie po krótkim przeszkoleniu. Nasza firma ma w ofercie możliwość przeszkolenia pracowników oraz serwis zakupionych urządzeń.

Czyszczenie posadzek

Posadzki w zakładach pracy, szczególnie w obiektach przemysłowych, narażone są na różnorodne zanieczyszczenia. Efektywne czyszczenie posadzek, szczególnie dużych powierzchni, bez użycia maszyn do czyszczenia podłóg byłoby bardzo trudne albo niemożliwe. Czyszczenie posadzek przemysłowych wymaga zastosowania dużych specjalistycznych maszyn sprzątających. Maszynowe mycie posadzki przemysłowej pozwala w stosunkowo krótkim czasie przywrócić czystość, osuszyć i zakonserwować sprzątane podłogi w dowolnych obiektach - w magazynach, halach produkcyjnych czy w sklepach wielkopowierzchniowych. Maszynowe czyszczenie posadzek będzie równie efektywne na małych powierzchniach. Do ich sprzątania przydadzą się urządzenia mniejsze i tańsze, ale równie przydatne, takie jak odkurzacz myjący podłogę czy niewielka maszyna do mycia podłóg. Istotną kwestią jest wybór odpowiedniej maszyny do mycia podłóg w konkretnej lokalizacji oraz zakup odpowiednich preparatów czyszczących.

Środki chemiczne do czyszczenia posadzek

Odpowiednie środki czyszczące są niezbędne do utrzymania czystości podłóg. Oprócz odpowiedniej maszyny czyszczącej skuteczne czyszczenie posadzki przemysłowej zapewni profesjonalny płyn do mycia podłóg przemysłowych. Warto zwrócić uwagę na niezawodne preparaty marki Kleen.

Kleen Blizzard to skoncentrowany środek myjący o wysokiej aktywności, doskonały do automatów czyszcząco-zbierających. Ten znakomity płyn do mycia posadzek przemysłowych ma właściwości silnie emulgujące. Pozostawia na czyszczonej powierzchni powłokę antystatyczną, która jednocześnie chroni przed ponownym zabrudzeniem i wysycha bez pozostawiania smug. Może być stosowany przy każdej twardości wody. To idealny środek do czyszczenia posadzki betonowej, posadzek z tworzywa sztucznego, z kamienia naturalnego, wykładzin przemysłowych w halach produkcyjnych, warsztatach, supermarketach czy w stołówkach, ponieważ nadaje się do mycia podłóg w pomieszczeniach, w których przechowywana jest żywność. Preparat jest bardzo wydajny, wystarcza na długi czas użytkowania (ma duże opakowanie).

Inny preparat - Kleen Piccomat FS - to środek do gruntownego czyszczenia posadzek mikroporowatych, wolny od tensydów. To specjalistyczny preparat świetnie sprawdzający się na wszystkich powierzchniach twardych. Ułatwia mycie posadzek betonowych, i/lub mikroporowatych, na przykład płytek gresowych czy ceglanych. Szybko usuwa nawet uporczywe cząsteczki brudu z porów podłogi i daje znakomity efekt czyszczenia. Należy pamiętać, że nie nadaje się do czyszczenia powierzchni z kamienia naturalnego ani sztucznego, zawierającego wapień, na przykład z marmuru. Doskonały do każdej maszyny do czyszczenia podłóg.

Z kolei środek do maszynowego czyszczenia posadzek przemysłowych Kleen Piccomat DC znakomicie usuwa nadbudowane zabrudzenia i zaschnięte osady. To intensywny i bardzo skuteczny, alkaliczny środek do czyszczenia o właściwościach rozpuszczających wszelkie zabrudzenia ropopochodne, smary. Nadaje się do zastosowania w automatach myjących. Ten środek czyszczący przeznaczony jest do czyszczenia wszelkich twardych powierzchni odpornych na wodę i alkalia, w zakładach przemysłowych i warsztatach. Należy pamiętać, że nie nadaje się do czyszczenia gumy, linoleum, lastryko, asfaltu, korka, marmuru, a także nielakierowanego drewna i parkietu. 

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego profesjonalnego preparatu czyszczącego jest równie ważny, jak wybór maszyny do mycia podłóg.

Maszyny czyszczące

Profesjonalne urządzenia czyszczące dzielą się na modele z kablem oraz wersje zasilane bateryjnie. Maszyny czyszczące z kablem nie są ograniczone czasem pracy baterii. Z kolei maszyny czyszczące bateryjne to wygodne w użyciu urządzenia, które lepiej dociskają do podłoża ponieważ są cięższe z powodu wagi baterii. Bezprzewodowe, bateryjne urządzenia czyszczące przydatne lub wręcz niezbędne są tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia urządzenia do prądu.

Wśród maszyn sprzątających możemy wyróżnić zamiatarki, które służą do usuwania zanieczyszczeń takich jak kurz, piasek, drobne kamienie, śmieci, a na zewnątrz także liście. Są wśród nich modele samojezdne, z miejscem siedzącym dla operatora - idealne do sprzątania większych powierzchni, także na dworze. Z kolei szorowarki to maszyny czyszczące jednotarczowe, wykorzystujące do czyszczenia podłóg ruch obrotowy okrągłej szczotki szorującej - różnej w zależności od stopnia zabrudzenia podłogi. Szczotki tyneksowe - bardzo twarde i wytrzymałe przeznaczona są do gruntownego czyszczenia posadzek odpornych na zarysowanie, szczotki twarde - do szorowania posadzek, szczotki miękkie - do mycia podłóg i szamponowania. Na mniejszych powierzchniach sprawdzi się dobrze automatyczna myjka do podłóg. Myjka do posadzek pozwoli na dotarcie w każdy zakamarek pomieszczenia, nawet zastawionego sprzętami, i przywrócenie podłogom czystości. Myjka do posadzki składa się z aluminiowego stelaża połączonego ze zbiornikiem dozującym na płyn czyszczący, dezynfekujący lub konserwujący. Myjki do posadzek nadają się do mycia podłóg twardych, wykładzin PVC, paneli, parkietów, podłóg z gładkiego kamienia. Mają szerokie możliwości zastosowania w szpitalach, biurach, przedszkolach, szkołach, są niezastąpione także do użytku domowego. Na ostatnim etapie mycia podłogi warto użyć froterki (polerki), w celu nadania blasku powierzchni uprzednio wyczyszczonej i aby zniwelować zarysowania i plamy.

Automaty szorująco-zbierające służą do kompleksowego czyszczenia podłóg. Szorowarka posiada oddzielne zbiorniki na czystą i brudną wodę, pojemnik na płyn do mycia posadzki i środki do dezynfekcji. Tego typu maszyna do posadzek betonowych pozwala szybko i dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia. Maszynowe mycie podłóg skraca czas pracy i podnosi jej wydajność. Profesjonalna maszyna do mycia posadzek przemysłowych musi być ergonomiczna i trwała, ponieważ często jest używana w trudnych warunkach. Myjki przemysłowe do posadzek oszczędzają czas i pozwalają ograniczyć koszty sprzątania. Jakie cechy powinny mieć profesjonalne maszyny do mycia posadzek przemysłowych?

Mycie podłóg - urządzenia, które warto polecić

Pośród produktów dostępnych w naszym sklepie warto zwrócić uwagę na bateryjną maszynę czyszczącą do podłóg NUC 244 NX firmy Numatic. To urządzenie do czyszczenia posadzki łączące w sobie zalety zarówno szorowarki, jak i automatu czyszczącego. Ta kompaktowa maszyna czyszcząca wyposażona została w system odsysający brudną wodę, co oznacza, że tym urządzeniem można umyć i osuszyć powierzchnię za jednym przejazdem, tak jak tradycyjnym automatem czyszczącym. Urządzenie zaprojektowane zostało na ramie wykonanej ze stali, a elementy takie jak pokrywa silnika czy zbiorniki na wodę czystą i brudną wykonane zostały z odpornego na intensywne użytkowanie tworzywa Structufoam®. To ergonomiczna maszyna czyszcząca, której uchwyt do prowadzenia posiada płynną regulację w zakresie do 45°, co pozwala na dostosowanie wysokości maszyny do wzrostu operatora. Ssawę odpowiadającą za odprowadzenie brudnej wody unosi się oraz opuszcza nożnie, co eliminuje konieczność niepotrzebnego schylania się. Ruchoma i wyjątkowo skrętna głowica tej maszyny do czyszczenia sprawia, że wyczyści ona nawet najmniejsze zakamarki, w pomieszczeniach ciasnych lub zastawionych przedmiotami. Maszyna czyszcząca NUC 244 NX zapewnia 80 minut pracy już po 2 godzinach ładowania baterii. Ta maszyna do mycia ma również funkcję parkowania. Urządzenie pozwala oszczędzać czas i wodę. Wydajność mycia podłóg zwiększa się także dzięki maksymalnemu dociskowi szczotek urządzenia do czyszczonej powierzchni. Ze względu na niewielki rozmiar i zwrotność ten rodzaj maszyny do czyszczenia podłóg sprawdzi się w szpitalach, szkołach, instytucjach kulturalnych, urzędach. Ta kompaktowa maszyna do mycia podłóg - nieduża i poręczna - to doskonałe narzędzie pracy dla firmy sprzątającej.

Dużą popularnością wśród klientów cieszy się automat szorująco-zbierający Numatic HGB 3045 Twintec, który długo i efektywnie działa podczas prac czyszczących. To model, który podczas jednego przejazdu myje i osusza powierzchnie. Ta maszyna do posadzki sprawdzi się przy sprzątaniu w różnego rodzaju miejscach, takich jak sklepy, hale, szkoły, biura i w wielu innych lokalizacjach. Ten model maszyny do mycia został zaprojektowany tak, aby praca z nim była wydajna i wygodna dla operatora. Jest ergonomiczny, posiada regulowany uchwyt, a rama wykonana jest z tworzywa odpornego na środki chemiczne i działanie korozji. Jest to rodzaj sprzętu zasilany bateryjnie, a więc bardzo wygodny w użyciu. Ta niezawodna maszyna czyszcząca ma czas pracy bez ładowania baterii około 1,5 godziny. Urządzenie posiada wskaźnik informujący o poziomie naładowania baterii oraz intuicyjny panel sterowania.

Jeszcze mniejszy model mający zasilanie bateryjne to Numatic TTB 1840 NX Twintec - kompaktowy automat szorująco-zbierający. Automat zasilany jest baterią li-ion z funkcją szybkiego ładowania, o czasie pracy ponad 60 minut, którą można naładować do 80% w ciągu godziny. Bateria jest kompatybilna również z zasilanymi bateryjnie innymi odkurzaczami serii NX, dlatego wystarczy posiadać jedną baterię, aby móc korzystać z wielu urządzeń. Rama nośna maszyny wykonana jest ze stali, a zbiorniki z opatentowanego tworzywa Structufoam® - odpornego na uderzenia i codzienną intensywną eksploatację urządzenia. Maszyna jest prosta w obsłudze i nie wymaga skomplikowanego szkolenia. Posiada łatwy dostęp do wszystkich podzespołów, zdejmowany górny zbiornik na wodę brudną, wygodne napełnianie zbiornika na roztwór czyszczący oraz system szybkiego wylewania wody poprzez wąż spustowy o dużej średnicy. Ssawa zdolna do dużych wychyłów zależnie od kierunku pracy i regulowany uchwyt zapewniają komfort obsługi, niezależnie od wzrostu operatora maszyny. Automat jednocześnie zmywa i osusza powierzchnie twarde - PVC, kamień czy gres. Maszyna przeznaczona jest do codziennego zmywania posadzek twardych na małych powierzchniach, takich jak banki, placówki służby zdrowia, biura, hotele, salony sprzedaży. Wszystkie profesjonalne maszyny czyszczące Numatic znane są z solidnej konstrukcji oraz niezawodności w użytkowaniu, stąd niezmiennie cieszą się zaufaniem klientów.

Hale fabryczna czy magazynowe to obiekty o większych powierzchniach, na których zdadzą egzamin duże automaty sprzątające, takie jak typowa samojezdna maszyna czyszcząca do użytku przemysłowego czyli automat szorująco-suszący Cleanfix RA Sauber 900. Ten kierowany przez operatora automat szorująco-zbierający sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka wydajność połączona z wygodą pracy i efektywnością. Praktyka pokazuje, że urządzenia samojezdne pozwalają pracować o wiele szybciej niż szorowarki bez siedziska, prowadzone ręcznie. To oznacza, że samojezdne szorowarki zapewniają o wiele większą wydajność pracy i zdecydowanie większy komfort pracy operatora. Maszyna Cleanfix RA Sauber 900 do posadzek betonowych i innych posadzek przemysłowych przeznaczona jest do oczyszczania wszelkiego rodzaju twardych podłóg. Maszyna Cleanfix sprawdzi się przy oczyszczaniu naprawdę dużych twardych powierzchni. Mogą to być dworce kolejowe, lotniska, hale magazynowe, galerie handlowe- tam automaty samojezdne są nie do przecenienia. Podobnie jak inne tego typu maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych, także ta została skonstruowana z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają jej odporność na mechaniczne uszkodzenia przez długi czas. Ten model posiada napęd na tylne koła zapewniający urządzeniu stabilność. Cztery koła jezdne sprawiają, że poruszanie się nim jest niezwykle łatwe. Maszyna czyszcząca Cleanfix RA Sauber 900 jest też wyjątkowo zwrotna dzięki specjalnej budowie układu kierowniczego. Jej wymiary, w tym na szerokość, zostały dostosowane tak, aby bez problemu zmieściła się w standardowym otworze drzwiowym. Dwie szczotki talerzowe zapewniają dokładne mycie posadzek przemysłowych, szczególnie czyszczenie posadzek betonowych, dzięki optymalnemu dociskowi do podłoża, a wygodne siedzisko zapewnia operatorowi doskonałą widoczność. Dzięki zastosowanej technologii dozowania środków chemicznych CADS, ta maszyna do posadzek przemysłowych pozwala zmniejszyć zużycie stosowanych środków chemicznych nawet o 50%. Czyszczenie posadzki betonowej za pomocą tego sprzętu jest efektywne i tanie.

W zakresie obsługi posprzedażowej produktów znajdujących się w ofercie firmy nasz sklep zapewnia profesjonalne przeszkolenie dla klientów w zakresie obsługi maszyn czyszczących oraz serwis zakupionych produktów. Szeroka oferta obejmująca różnego typu urządzenia i produkty do sprzątania, w tym liczne maszyny do mycia podłóg sprawia, że każdy klient znajdzie sprzęt dla siebie.

Wybierz spośród dostępnych produktów maszyny do mycia podłóg optymalne do Twojej firmy. Skorzystaj z możliwości rozmowy z konsultantem na temat wybranych urządzeń, aby dokonać najlepszego wyboru. Zapraszamy na zakupy!