PShowBlog Kategorie

Odkurzacze plecakowe

Odkurzacz plecakowy - szczególny rodzaj odkurzacza

Odkurzacze plecakowe, jak wskazuje ich nazwa, to odkurzacze noszone przez sprzątającego jak plecak. Podobnie jak plecak wyposażone są w komfortowe szelki i stabilizujący pas biodrowy, aby nie przesuwały się w trakcie sprzątania. Różne modele odkurzaczy plecakowych dostosowane są do rodzaju zastosowania czy wzrostu użytkownika. Stanowią wyposażenie wielu obiektów, gdzie inne sprzęty do sprzątania nie zdadzą egzaminu.

Akumulatorowy odkurzacz plecakowy - cechy charakterystyczne

Jako że odkurzacz plecakowy jest noszony na plecach, musi być ergonomiczny i lekki, aby zapewnić osobie sprzątającej maksymalną wygodę użytkowania. Odkurzacze plecakowe są też ciche, ponieważ często używa się ich w miejscach, gdzie nie można pozwolić sobie na podwyższony poziom hałasu.

Niektóre odkurzacze zasilane za pomocą akumulatora mają funkcję pamięci trybu pracy, która pozwala na włączenie urządzenia na tych samych ustawieniach mocy ssania jak w momencie wyłączenia. Ponadto, podobnie jak inne odkurzacze, mogą współpracować z elektronarzędziami.

W przypadku odkurzaczy plecakowych ważny jest sposób zasilania. Wiele z nich jest bezprzewodowych, zasilanych jest za pomocą akumulatorów. Baterie (akumulatory) to urządzenia służące do magazynowania energii elektrycznej i do oddawania zgromadzonej energii w bezpieczny sposób. Tak działa akumulator litowo-jonowy (li-ion), który jest baterią wielokrotnego użytku – można go ładować i rozładowywać. Opcja zasilania za pomocą akumulatora li-ion ma wiele zalet - możemy używać odkurzacza nie mając w pobliżu gniazdka elektrycznego, nie przeszkadza nam kabel i nie jesteśmy ograniczeni jego długością. Niedogodnością może być długi czas ładowania akumulatora.

Odkurzacze akumulatorowe wyposażone są w bezszczotkowy silnik prądu stałego. Bezszczotkowy silnik prądu stałego to najnowocześniejszy typ silnika.

Tak jak w przypadku innych odkurzaczy ważny jest filtr lub filtry, jakie zastosowano w odkurzaczu. Najbardziej efektywny jest filtr HEPA. Warto też zwrócić na pojemność zbiornika lub worka, w jaki wyposażony jest odkurzacz.

Akumulatorowy odkurzacz plecakowy - przeznaczenie

Odkurzacz plecakowy to sprzęt do zadań specjalnych. Odkurzacz akumulatorowy idealnie sprawdzi się w ciasnych pomieszczeniach, w których sprzątanie za pomocą klasycznych modeli odkurzaczy jest utrudnione albo niemożliwe, na przykład w środkach transportu, w tym w samolotach, poza tym w instytucjach takich jak kina i teatry, gdzie ułożenie foteli czy obecność schodów nie pozwala na swobodne przemieszczanie się ze sprzętem do sprzątania na kółkach. Odkurzacz plecakowy jest także idealny to wszystkich miejsc, gdzie odkurzana powierzchnia jest niewielka lub, przejściowo albo na stałe, znajduje się na niej wiele elementów utrudniających sprzątanie. Z tego powodu powinien stanowić wyposażenie firm odpowiadających za porządek w tego typu miejscach. Założony na plecy odkurzacz akumulatorowy sprawi, że sprzątanie będzie przebiegało szybko i wygodnie. Czas pracy znacząco się skróci, co przełoży się na wzrost efektywności sprzątania.

Jeden z oferowanych przez nas modeli odkurzaczy renomowanej firmy Numatic przeznaczony jest do sprzątania samolotów. Kompaktowa budowa, niska waga oraz spory asortyment dostępnych akcesoriów, pozwala na wygodne użytkowanie odkurzacza w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. W komplecie dostępne są kompatybilne worki. Ten model odkurzacza działa w oparciu o napięcie zasilania 115 V 400Hz. Waga odkurzacza to tylko 5,7 kg, pojemność zbiornika wynosi 6 litrów, a kabel ma długość 10 metrów. Przepływ powietrza wynosi 42 l/s. Przepływ powietrza to wskaźnik, który informuje o wydajności odkurzacza. Im wyższy poziom przepływu powietrza, tym wyższa wydajność odkurzacza.

Z kolei jeśli poszukujemy odkurzacza naprawdę niewielkiego, lekkiego (waga urządzenia to tylko 4,8 kg) i przede wszystkim cichego, wówczas dobrym wyborem będzie odkurzacz firmy Cleanfix. Ten wysokiej klasy sprzęt, który jest niezwykle wydajny, ułatwi sprzątanie pojazdów, takich jak samochody, autobusy, ciężarówki i tramwaje czy też niewielkich pomieszczeń, na przykład małych pokojów hotelowych. Dzięki temu, że jest niezwykle cichy często wykorzystuje się go przy utrzymaniu czystości w kinach, teatrach, galeriach handlowych, obiektach sportowych, placówkach edukacyjnych. Moc silnika, przekładająca się na moc ssania, to 650 W.

Warto zwrócić uwagę na akumulatorowy odkurzacz plecakowy firmy Numatic. Ten zasilany bateryjnie (za pomocą akumulatora) odkurzacz można zabrać ze sobą wszędzie - został zaprojektowany tak, aby jak najbardziej ułatwić sprzątanie trudno dostępnych i ciasnych miejsc. Duży pojemnik na kurz pozwala na znaczne skrócenie czasu pracy. Komfortowe szelki, uprząż - wyposażony w ten sposób odkurzacz można dobrze dopasować do sylwetki, szczególnie, że uprzęż jest regulowana. Brak przewodu i poręczne uchwyty do przechowywania narzędzi, zapewniają wysoki komfort użytkowania produktu. Waga odkurzacza to 8,2 kg. Odkurzacz wyposażony jest w baterię litowo-jonową NX300 li-ion 36V. Czas pracy tej baterii li-ion wynosi od 50 do 80 minut, natomiast czas ładowania od 60 do 120 minut.

Akumulatorowy odkurzacz plecakowy powinien stanowić podstawowe wyposażenie firm sprzątających w miejscach, gdzie używanie klasycznych odkurzaczy i innych maszyn sprzątających jest niemożliwe albo bardzo utrudnione.

Nasza firma oferuje bezpłatny pokaz wszystkich produktów i szkolenie z ich obsługi. Dostawa produktów jest darmowa. Oferujemy 24 miesiące gwarancji na urządzenia oraz serwis sprzętu.

Każdy odkurzacz jest dokładnie opisany, podano dane techniczne i wszystkie istotne parametry sprzętu, ponadto wszystkie produkty przedstawione są na zdjęciach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze odkurzacza, jeśli chcesz zapytać o dane techniczne produktu - na przykład rodzaje akumulatorów i ładowarki, moc ssania, zastosowany filtr, rodzaj worka na pył czy o dostępne akcesoria, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Można porozmawiać telefonicznie lub w formie chatu. Kup odkurzacz plecakowy, a Twoja firma zyska niezawodne urządzenie do sprzątania.

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty sklepu!

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry