PShowBlog Kategorie

Froterki do podłóg

Froterka do podłóg - podłogi wypielęgnowane na błysk

Froterka, inaczej polerka, jest urządzeniem elektrycznym jednotarczowym, wykorzystywanym do pielęgnacji podłóg i polerowania (czyli wyfroterowania) wyczyszczonej uprzednio podłogi. Tak więc jeżeli chcemy kupić jedno urządzenie do domu, należy pamiętać, że froterka nie służy do sprzątania, ale do nadania blasku powierzchni uprzednio wyczyszczonej. Froterki mogą być wykorzystywane na pokryciach kamiennych, drewnianych, na podłogach laminowanych, korkowych, PCV czy podłogach z linoleum. Froterka to sprzęt, który tym różni się od szorowarki, że pracuje w dużo większym zakresie obrotów, to jest od około 1500 do 3000 obrotów na minutę. Dzięki takiej prędkości obrotowej tarczy polerki polerowana powierzchnia nabiera blasku, a zastosowane preparaty chemiczne, pod wpływem wysokiej temperatury, zabezpieczają podłogę warstwą chroniącą przed szybkim zabrudzeniem.

Polerka, czyli sprzęt dający podłogom moc blasku

Polerowania posadzek pozwala na zachowanie połysku albo przywraca już podniszczonym podłogom blask i powoduje przedłużenie ich żywotności. Brak polerowania, na przykład parkietów, powoduje szybsze starzenie posadzki i jej matowienie. Dzięki regularnej pielęgnacji froterka pomoże utwardzić powierzchnię oraz zniwelować ślady zarysowań od piasku, kamyczków, uszkodzenia od obcasów albo różnorodnych plam. Warstwa ochronna tworzona przez wtarcie w powierzchnię odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych wpływa znacząco na poprawę stanu posadzki. Jest to szczególnie ważne, jeśli podłoga jest intensywnie eksploatowana. Froterka do podłóg drewnianych, w tym lakierowanych i olejowanych, takich jak parkiet albo deski, sprawi, że drewno przez lata zachowa swój charakter, bez przebarwień, zarysowań i ubytków. Polerki do parkietu wydobywają naturalny urok drewna, dlatego stanowią niezbędne wyposażenie osób i firm przywiązujących wagę do wyglądu posadzek.

Polerka do podłogi to rodzaj urządzenia, który pozwala na nadanie blasku powierzchni w krótkim czasie i bez większego wysiłku fizycznego. Polerka elektryczna nie wymaga skomplikowanej obsługi i szkolenia, jej obsługa jest intuicyjna, obsługuje się ją w taki sam sposób jak szorowarkę.

Należy pamiętać, aby przed każdym użyciem polerki bardzo dokładnie odkurzyć a następnie umyć powierzchnię, która podlegać będzie polerowaniu, gdyż drobiny brudu i piasku, które dostaną się do pada polerskiego zadziałają jak papier ścierny. Dopiero na takiej czystej powierzchni można przystąpić do polerowania.

Pady polerskie

Do polerowania używane są odpowiednie pady polerskie. Pady stosuje się do polerowania na sucho, maszynami o obrotach począwszy od 1200 obrotów na minutę, posadzek i podłóg laminowanych, korkowych, PCV, wykonanych z linoleum czy z płytek ceramicznych. Taka prędkość obrotowa jest odpowiednia, aby polerka spełniała efektywnie zadanie pielęgnacji podłogi. Wykorzystanie froterki pozwala także na olejowanie lub woskowanie drewnianej podłogi lub parkietu, a także późniejszą jej pielęgnację. Należy pamiętać, aby przed każdym użyciem polerki bardzo dokładnie odkurzyć a następnie umyć powierzchnię, która podlegać będzie polerowaniu, gdyż drobiny brudu i piasku, które dostaną się do pada polerskiego zadziałają jak papier ścierny. Dopiero na takiej czystej powierzchni można przystąpić do polerowania. Warto pamiętać, że polerowanie nie powinno zmniejszyć właściwości antypoślizgowych posadzki, dlatego należy froterować jednostajnymi płynnymi ruchami, nie pozostając w jednym miejscu dłużej niż kilka sekund.

Nowoczesna froterka do podłóg to sprzęt stanowiący obecnie niezbędne wyposażenie większości firm świadczących serwis sprzątania, służący do pielęgnacji podłóg, dający efekt na wysoki połysk.

Cechy charakterystyczne polerek

Dostępne w naszym sklepie polerki mają cechy techniczne, które pozwalają na ich komfortowe użytkowanie. Froterki to sprzęt mający mocny silnik wyposażony w technologię ATC, która dostosowuje moment obrotowy, dzięki czemu sprzęt jest tak samo wydajny na każdej powierzchni, a jednocześnie silnik nie zużywa się nadmiernie. Moc silnika to niezwykle istotna cecha sprzętu. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w ergonomiczny uchwyt, pozwalający na łatwe i wygodne manipulowanie sprzętem. Ponadto froterki są nieduże i stosunkowo lekkie, dzięki czemu można dotrzeć nimi nawet w trudno dostępne miejsca w pomieszczeniu. Niewielki rozmiar umożliwia łatwy transport urządzenia. Istnieje możliwość doposażenia każdej froterki w dodatkowe akcesoria. Zamontowany na stałe elastyczny uchwyt padów dostosowuje się do siły nacisku. Pojemność zbiornika pozwala na długi czas nieprzerwanej pracy. Do produkcji sprzętu użyto trwałych materiałów, aby zapewnić długą i bezawaryjną pracę. Serwis froterek również nie jest skomplikowany.

Jedna z froterek to urządzenie, które umożliwia pracę zarówno do przodu, jak i do tyłu. Pozwala to na zwiększenie wydajności sprzętu w porównaniu do standardowych froterek aż o 30%. Wyposażona jest w trzy dodatkowe kółka prowadzące i kabel zasilający o długości 20 metrów. Długość kabla ma wpływ na wygodę użytkowania froterki. Bez odpowiedniej długości kabla praca może być utrudniona. Metalowa odbudowa czyni froterkę odporną na uszkodzenia i zapewnia długą żywotność urządzenia.

W ramach oferty naszego sklepu istnieje również wypożyczalnia sprzętu. W łatwy sposób, wypełniając zgłoszenie na stronie internetowej, można złożyć zapotrzebowanie na wynajem potrzebnego urządzenia i nie ponosić kosztów zakupu, jeśli sprzęt nie jest nam potrzebny na co dzień.

Froterka do podłóg, polerka do podłóg drewnianych, kamiennych

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry