PShowBlog Kategorie

Odkurzacze piorące

Dzięki przystosowaniu do pracy z wodą odkurzacz piorący w ogromny sposób zwiększył zakres czynności, jakie możemy wykonać przy użyciu tego urządzenia. Obecnie odkurzacze piorące mogą być używane do czyszczenia na mokro, a także do prania dywanów, wykładzin i różnego rodzaju tapicerek - te drugie to odkurzacze piorące, zwane ekstrakcyjnymi. Są to dwa odrębne typy odkurzaczy, wykonujące różny zakres i typ prac. Tutaj skupimy się na odkurzaczu piorącym. Czym jest ekstrakcja w praniu dywanów? To podawanie, dzięki odpowiedniej pompie, na czyszczoną powierzchnię, na przykład na dywany, płynu czyszczącego pod bardzo wysokim ciśnieniem, a następnie odessanie z dywanu czy tapicerki zanieczyszczeń. To właśnie umożliwia odkurzacz piorący. W miękkich wykładzinach pokrywających nasze biura, domy i mieszkania kumuluje się mnóstwo roztoczy oraz kurz i bakterie, które są bardzo trudne do usunięcia. Ich dokładne usunięcie nie jest możliwe jedynie poprzez tradycyjne odkurzanie. Jeśli chcemy, żeby były naprawdę czyste, dywany i wykładziny wymagają również prania. Ekstrakcja pozwala pozostawić czyszczoną powierzchnię dywanów, wykładzin czy tapicerki higienicznie czystą, co jest zbawiennym rozwiązaniem dla alergików. Z tego powodu wybór urządzenia do czyszczenia jest kluczowy. Co ważne - odkurzacze piorące generują niewielki poziom hałasu. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę moc urządzenia, wielkość zbiornika, rodzaj pomieszczeń, gdzie będzie stosowane. Strona internetowa sklepu daje nam możliwość porównania wielu modeli odkurzaczy. W przypadku wątpliwości warto zasięgnąć porady w sklepie. Warto też pamiętać, że przy zakupie od 200 złotych dostawa jest darmowa.

Odkurzacz piorący - charakterystyka

A więc czym się charakteryzuje odkurzacz piorący? W odróżnieniu od odkurzacza do pracy na mokro odkurzacze piorące wyposażone są w dwa zbiorniki - jeden pojemnik przeznaczony jest na czystą wodę ze środkiem piorącym, natomiast drugi to pojemnik na wszystkie zanieczyszczenia, które uda nam się usunąć z czyszczonej powierzchni. Dzięki dwóm pojemnikom woda z płynem i ta brudna nie mieszają się, co w oczywisty sposób wpływa na jakość czyszczenia. Pojemność zbiornika może być różna zależnie od modelu odkurzacza. Wielkość pojemnika w odkurzaczach do użytku w domu, czyli zwykle stosowanych na mniejszych powierzchniach, może być odpowiednio mniejsza. Odkurzacz piorący usunie kurz, pyłki, roztocza, sierść zwierząt - wszystko co zagraża zdrowiu i może powodować reakcje alergiczne. Tryb wodny - piorący to idealna czystość sprzątanego pomieszczenia.

Kolejną charakterystyczną cechą odkurzacza piorącego jest budowa ssawek. Wlot ssawki to bardzo wąska szczelina, która rozszerza się ku górze (niczym odwrócony trójkąt), zwiększając tym samym podciśnienie odsysania na punkcie styku z czyszczoną powierzchnią, co poprawia jakość czyszczenia. Kurz i inne zanieczyszczenia są skutecznie zasysane z powierzchni przeznaczonej do czyszczenia.

Moc silnika takiego urządzenia zaczyna się od 1000 W, co bezpośrednio przekłada się na siłę ssącą odkurzacza, a moc 1400 W da nam realny komfort użytkowania.

Odkurzacz piorący - budowa i wyposażenie

Choć na pierwszy rzut oka odkurzacze piorące wyglądają jak maszyny do pracy na sucho, wyposażone są jednak także w elementy, których nie znajdziemy w żadnym innym rodzaju odkurzacza. Przede wszystkim wewnątrz obudowy kryje się szczelny pojemnik na czystą wodę, a ponieważ odkurzacz to urządzenie elektryczne, bezpieczeństwo użytkowania to zatem priorytet każdego producenta.

Odkurzacze piorące posiadają również wbudowaną w urządzenie pompę ssąco-tłoczącą, która wytwarza potrzebne do prania ciśnienie, ssący wąż ekstrakcyjny oraz komplet natryskowy umożliwiający nasączenie czyszczonej powierzchni odpowiednim środkiem czyszczącym.

Jaki odkurzacz piorący wybrać - 2, 3 a może 4 w 1?

Nowoczesne odkurzacz piorący dostępny w naszym sklepie to najczęściej urządzenie wielofunkcyjne, pozwalające na użytkowanie maszyny w różnych trybach pracy. Odkurzacz piorący to sprzęt, który zazwyczaj pozwala także na sprzątanie na sucho, zbiera wodę z powierzchni oraz pozwala na mycie posadzek twardych. Odpowiednie końcówki pozwolą nam także na odświeżenie tapicerek oraz obić mebli, usuwając trudno zmywalny brud i pozostawiając je czyste i pachnące. Wybierając rodzaj odkurzacza sprawdź jakie akcesoria są dostępne w zestawie z odkurzaczem, jaką ma moc ssania, pojemność zbiornika na czystą wodę. W niektórych modelach dostępne w komplecie akcesoria są dość liczne, inne należy doposażyć, aby spełniały jak najszerszy zakres funkcji czyszczenia. Warto także kupić od razu odpowiedni rodzaj worka na zmianę. Worek musi mieć również odpowiednią wielkość.

Jaki rodzaj filtra został zastosowany w przypadku pracy na sucho? Filtr to niezwykle istotny element, w jaki wyposażony jest odkurzacz. Najskuteczniejsze aktualnie produkowane urządzenia są wyposażone w typ filtra HEPA. Urządzenia z filtrem HEPA usuwają z powietrza pyły zawieszone, pyłki roślin, zarodniki pleśni i alergeny roztoczy - co jest szczególnie ważne dla alergików. Filtry HEPA pozwalają podczas sprzątania usunąć unoszący się kurz, drobną sierść zwierząt domowych. Filtr tego typu neutralizuje niektóre bakterie i wirusy. Takie filtry to niezwykle skuteczne rozwiązanie stosowane w urządzeniach do odkurzania. Sprawia, że odkurzacze z filtrem HEPA są bezcennym urządzeniem w domu i w firmie. Istotna jest również regularna wymiana filtra. Regularna wymiana filtra zapewnia poprawną filtrację powietrza. Poprawnie działające filtry zabezpieczają odkurzacz przed usterkami i przedłużają jego żywotność.

Do domu czy firmy? - różne piorące odkurzacze zależnie od potrzeb użytkownika

Odkurzacz piorący to urządzenie, które będzie przydatne zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w firmie, zwłaszcza w firmie, której profilem jest profesjonalne utrzymywanie czystości. W takim wypadku jest to podstawowe narzędzie pracy, warto zatem wybrać urządzenie klasy premium. W obu tych przypadkach kluczową rolę odgrywa pojemność zbiornika na czystą wodę przy ekstrakcyjnym trybie pracy. Im większa pojemność pojemnika na czystą wodę posiada odkurzacz piorący, tym rzadziej będziesz musiał przerywać pranie, by go uzupełnić. Jeżeli potrzebujesz urządzenia do pracy zawodowej, warto skupić się na wielkości pojemnika. Odkurzacze piorące NUMATIC to pojemność zbiornika na czystą wodę to nawet 17 litrów w ekstrakcyjnym trybie pracy. Pojemność ma istotne znaczenie kiedy wybieramy odpowiedni dla nas odkurzacz.

Stosując piorące odkurzacze oszczędzamy wodę i obniżamy wysokość naszych rachunków. Odkurzacze piorące to czysta oszczędność!

Piorące urządzenie wielofunkcyjne to rewelacyjne rozwiązanie do użytkowania w warunkach domowych, zwłaszcza jeżeli mamy w domu alergików. Można zastosować tryb wodny - na mokro i tryb na sucho. Tryb na sucho służy do odkurzania, usuwa piasek czy kurz, tryb na mokro pozwala wyeliminować większość zanieczyszczeń jedynie czystą wodą, bez użycia środków chemicznych, co dla wielu osób może mieć duże znaczenie. Za pomocą jednego urządzenia jesteśmy w stanie odkurzyć lub na mokro umyć wszystkie podłogi w domu albo wyprać każdy typ dywanów i wykładzin. Odświeżymy meble, usuwając z nich kurz, plamy, a także nieprzyjemne zapachy. Odkurzacz piorący z powodzeniem zastosujesz do czyszczenia na mokro tapicerki swojego samochodu - zbiorą kurz i usuną inne zabrudzenia - czy do odetkania zapchanej rury w zlewie. Odkurzacze piorące to uniwersalny typ urządzenia, głównie do sprzątania na mokro, ich wszechstronność nie ma porównania z tradycyjnym odkurzaczem pracującym tylko w trybie na sucho.

Odkurzacz piorący - odpowiednie środki chemiczne

Odkurzacze piorące wymagają stosowania odpowiedniej chemii przy użytkowaniu - jest to niezwykle istotne. Musimy pamiętać, aby były to środki przeznaczone do użytku maszynowego, niskopieniące, najlepiej przeznaczone do takiego urządzenia. Nie można używać zwykłej chemii kupowanej do ręcznego mycia powierzchni, takie środki pienią się zbyt mocno, co w efekcie może doprowadzić do zalania turbiny silnika i uszkodzenia odkurzacza. Aby dodatkowo wyeliminować możliwość zalania silnika, do pojemnika na brudną wodę możemy dodać środka odpieniającego. Środek ten neutralizuje powstawanie piany i wyklucza ryzyko wydostania się jej poza pojemnik i zalania silnika odkurzacza.

Najlepiej stosować środki dostępne w formie płynnej, a jeżeli już kupimy produkt w proszku, należy bezwzględnie i w jak najlepszym stopniu rozpuścić go w wodzie przygotowując roztwór roboczy. Niedokładnie rozpuszczony środek będzie osadzał się na pompce i innych elementach odkurzacza powodując zapychanie i inne różnorakie uszkodzenia. Środek chemiczny w płynie to także eliminacja zacieków, które mogą powstać na czyszczonej tapicerce.

Inną bardzo ważną kwestią jest siła działania środka chemicznego - nie może być on zbyt silny bo może doprowadzić do uszkodzenia czyszczonej powierzchni. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak zareaguje materiał, który zamierzamy wyprać, lepiej używajmy łagodniejszych środków. Optymalne pH w bezpiecznym płynie do prania tkanin to 11.

Czy warto kupić odkurzacz piorący w naszym sklepie?

Biorąc pod uwagę wszystkie jego funkcje i zalety - na pewno tak! Dostępne są różne odkurzacze, odpowiadające zróżnicowanym potrzebom przyszłych użytkowników. Wielofunkcyjny odkurzacz piorący sprawi, że otoczenie w którym mieszkamy, stanie się czystsze i zarazem zdrowsze dla wszystkich osób w nim przebywających. Poradzi sobie z zabrudzeniami na niemalże każdej powierzchni. Kafle podłogowe czy dywany nabiorą blasku. Idealnie nadają się do odświeżenia tapicerki samochodowej. Zanieczyszczenia, trudno zmywalny brud i kurz znikną w mgnieniu oka. Odkurzacz piorący musimy jednak stosować ostrożnie jedynie na powierzchniach drewnianych, takich jak panele - odkurzacz piorący bez problemu zbierze z nich wodę, nie nadaje się jednak do mycia takich powierzchni.

Odkurzacze piorące pozwolą nam na ograniczenie liczby potrzebnych do sprzątania urządzeń do jednego. Profesjonalny odkurzacz piorący to inwestycja na długie lata oraz gwarancja, że nasze otoczenie pozostanie higienicznie czyste oraz przyjemnie pachnące. Odkurzacz piorący poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami w sposób perfekcyjny. Strona internetowa sklepu daje możliwość porównania wielu modeli, które różni moc, pojemność zbiornika no wodę czy długość kabla. Każdy znajdzie odpowiedni odkurzacz dla siebie. Darmowa dostawa zamówionego sprzętu obowiązuje już w stosunku do zakupu od 200 złotych.

Jeżeli jednak nie chcesz posiadać własnego sprzętu tego typu, a chcesz wykonać czyszczenie dywanu samodzielnie, zawsze możesz wynająć odpowiedni odkurzacz, posiadający określoną moc i pożądaną pojemność zbiornika. Odkurzacz na wynajem to korzystna opcja, jeśli nie potrzebujesz sprzętu codziennie, a czyszczenie wykonujesz raz na jakiś czas. Nasza wypożyczalnia gwarantuje dostępność interesującego Cię produktu. Dostępne urządzenia i opis ich parametrów znajdziesz na stronie internetowej sklepu. Dla porównania za każdym razem możesz wybrać inny rodzaj odkurzacza. Odkurzacze piorące mają różną moc, pojemność zbiornika na wodę, długość przewodu, generują inny poziom hałasu. Sprawdź nasze korzystne warunki wynajmu i dostawy sprzętu. Na naszej stronie internetowej wypełnisz formularz dostawy, mailem dostaniesz potrzebne dokumenty, a po podpisaniu i odesłaniu umowy kurier dostarczy na wskazany adres zamówiony odkurzacz piorący. Z instrukcji dowiesz się jak go prawidłowo używać. Walka z zabrudzeniami nigdy wcześniej nie była tak łatwa!

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry