Odkurzacze akumulatorowe

Odkurzacz akumulatorowy - komfort sprzątania

Odkurzacze akumulatorowe stają się coraz popularniejszymi urządzeniami wśród produktów do sprzątania. Wykorzystują je firmy, w tym firmy świadczące profesjonalne usługi sprzątania, oraz osoby indywidualne. Uwolnienie się od przewodów w czasie odkurzania pozwala na znacznie wygodniejszą pracę. Odkurzacz akumulatorowy pozwala na łatwiejsze manewrowanie, dotarcie do trudno dostępnych miejsc i dokładność sprzątania. Wybierając odkurzacz akumulatorowy warto pamiętać, że im wyższa moc, tym lepsza skuteczność odkurzacza. Odkurzacze akumulatorowe o większej mocy pracują efektywniej, ale są również droższe. Istnieje ścisłe powiązanie mocy i ceny urządzenia. Równie ważnym parametrem jest czas pracy, uwarunkowany przez pojemność i napięcie akumulatora.

Odkurzacz ręczny bezprzewodowy - kryteria wyboru

Wybierając odkurzacz możemy zdecydować się na zasilanie przewodowe lub bezprzewodowe.

Istnieje kilka parametrów technicznych, na które warto zwrócić uwagę wybierając odkurzacz bezprzewodowy. Istotny jest typ silnika urządzenia – najnowocześniejsze są silniki bezszczotkowe (indukcyjne). W przypadku odkurzacza przemysłowego ważna jest klasa filtracji pyłów - istnieją różne klasy filtrów: klasy L, M i H.

Pojemność zbiornika, jaką mają odkurzacze, wpływa z kolei na to, jak często trzeba go opróżniać. Im większa pojemność pojemnika na odpady, tym rzadziej trzeba go opróżniać, co wpływa na skrócenie czasu pracy. Odkurzacze akumulatorowe to produkty zwykle wyposażone w zbiorniki o pojemności od 0,4 l do nawet 15 l – zależnie od konstrukcji odkurzacza.

Równie ważne są parametry akumulatora. Pojemność i napięcie akumulatora zasilającego odkurzacz wpływa na czas pracy na jednym cyklu ładowania oraz efektywność i moc silnika elektrycznego. Napięcie akumulatora w odkurzaczach bezprzewodowych kształtuje się w zakresie od 18 V do nawet 54 V. Zasilanie akumulatorowe 18 V zwykle pozwala na czas pracy od kilkunastu minut do około 45 minut - kryterium czasu pracy jest powiązane z powierzchnią, na jakiej ma być użytkowany produkt.

Cechą nie do przecenienia w odkurzaczach jest praca na mokro. Praca na mokro jeszcze skuteczniej pomaga w pozbywaniu się najdrobniejszych zanieczyszczeń z podłoża. Praca na mokro pozwala na zebranie z czyszczonej powierzchni także zanieczyszczeń wilgotnych.

Odkurzacz bezprzewodowy - wygoda sprzątania

Odkurzacze akumulatorowe (bezprzewodowe) obejmują modele przemysłowe, roboty odkurzające, a także odkurzacze pionowe. Odkurzacze przemysłowe znajdą zastosowanie przy sprzątaniu po pracach remontowych czy budowlanych, usuwając pył, resztki cementu czy gruzu.

Odkurzacz pionowy znajdzie zastosowanie do pracy w biurze lub w domu. Odkurzacz pionowy może mieć formułę 2 w 1, czyli zawierać wyjmowany odkurzacz ręczny, który może być wykorzystywany na przykład jako odkurzacz samochodowy.

Odkurzacze pionowe to popularny typ odkurzaczy bezprzewodowych, chociaż istnieją też odkurzacze pionowe przewodowe. Brak przewodu zasilania można potraktować jako wadę, ze względu na ograniczony czas pracy baterii, lub jako zaletę - nie trzeba mieć dostępu do prądu, kabel nie plącze się pod nogami.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy to produkt lekki i poręczny, a przy tym funkcjonalny. Jego skuteczność zależy od mocy ssania. Waga takiego odkurzacza jest mniejsza niż odkurzacza poziomego. Odkurzacz pionowy to produkt, który generuje niższy poziom hałasu, jego konstrukcja umożliwia łatwość manewrowania. Nie do przecenienia jest możliwość pracy w pozycji wyprostowanej, bez obciążania kręgosłupa. Ilość minut pracy ciągłej odkurzacza zależy od rodzaju baterii. Ne ten aspekt warto zwrócić uwagę wybierając bezprzewodowy odkurzacz pionowy. Odkurzacz pionowy bezprzewodowy jest zwykle bezworkowy - posiada pojemnik, który można opróżnić i wyczyścić po każdym odkurzaniu.

Warto zwrócić uwagę na odkurzacz akumulatorowy ręczny, który ma wiele praktycznych zastosowań. Odkurzacz ręczny to idealny odkurzacz samochodowy, ale nie tylko samochodowy. Odkurzacz ręczny to produkt, który dotrze do trudno dostępnych miejsc, ułatwi sprzątanie tapicerki kanap i foteli, sprzątanie domowych zakamarków, zebranie sierści zwierząt czy rozsypanych w kuchni produktów. Warto zwrócić uwagę, żeby odkurzacz akumulatorowy miał odpowiednią moc ssania. Czas pracy tych odkurzaczy bez doładowania baterii zwykle nie przekracza 30 minut.

Odkurzacze akumulatorowe mają szeroki zakres zastosowań. Jednym z modeli jest jednosilnikowy odkurzacz firmy Numatic, za pomocą którego możliwa jest praca na sucho lub praca na mokro, zależnie od zamontowanego filtra - w zestawie z odkurzaczem znajdują się dwa komplety. Odkurzacz ma duży pojemnik, w przypadku pracy na sucho pojemność pojemnika to 35 litrów, a w przypadku pracy na mokro pojemność pojemnika to 25 litrów. Ten odkurzacz akumulatorowy przeznaczony jest do pracy w miejscach, gdzie sprzątanie ze względów bezpieczeństwa wymaga użytkowania maszyn pracujących na niskim napięciu, takich jak hale basenowe, parki wodne itd. Wyposażony jest w baterie żelowe, bezobsługowe, niewymagające specjalnego miejsca do ładowania. Bateria pozwala na pracę aż do 150 minut. Czas ładowania baterii odkurzacza to 10 godzin. Ten odkurzacz akumulatorowy ma trwały zbiornik, wózek ze stali nierdzewnej oraz głowicę z certyfikowanego, trwałego tworzywa Structufoam ®. Jakość wykonania i parametry techniczne sprawiają, że odkurzacz akumulatorowy Numatic będzie dobrze służył przez długie lata.

Inny z odkurzaczy Numatic, przeznaczony do pracy na sucho, ma teleskopową rączkę i miękkie tylne koła pozwalające łatwo przemieszczać się z odkurzaczem, na przykład po schodach. Konstrukcja urządzenia w formie wózka serwisowego sprawia, że bez problemu można sprzątać i transportować go jednocześnie. Przyczepiany pojemnik - kuweta pozwala przechowywać niezbędne podczas sprzątania akcesoria. W zestawie jest wyposażenie, takie jak rura, ssawka, szczotka. Każda ssawka czy szczotka powinna być dobrana do rodzaju czyszczonej nawierzchni.

Z kolei mniejszy odkurzacz bezprzewodowy (akumulatorowy) Numatic, który może być wyposażony w jedną lub dwie baterie, zależnie od wersji, sprawdzi się przy odkurzaniu domowych powierzchni, ale też sal zabaw dla dzieci, niedużych kin i powierzchni biurowych. Praca na baterii może trwać od 40 minut do 60 minut w połączeniu z niskim czasem ładowania, bo potrzebne jest na to tylko 3,5 godziny.

Nasza firma oferuje bezpłatny pokaz wszystkich produktów i szkolenie z ich obsługi, dostawę produktów gratis i 24 miesiące gwarancji na urządzenia z naszej oferty. Oferujemy również serwis sprzętu. Mamy konkurencyjne ceny.

Na stronie internetowej sklepu każdy produkt jest dokładnie opisany, dostępne są również liczne zdjęcia produktów. Urządzenia mają różny zakres cenowy. Ceny zależą od parametrów odkurzaczy, zakresu ich funkcji. Wybierając odkurzacz akumulatorowy masz możliwość rozmowy z naszymi konsultantami i rozwiania wątpliwości dotyczących parametrów konkretnego modelu odkurzacza lub innych zagadnień związanych z zakupem. Można porozmawiać telefonicznie lub w wygodnej formie chatu, od razu uzyskując odpowiedzi.

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty sklepu!

Jest 26 produktów.

Pokazano 1-25 z 26 pozycji

Aktywne filtry