Odkurzacze

Odkurzacze Numatic - szereg zastosowań i gwarancja jakości

Odkurzacze przemysłowe to urządzenia przeznaczone do pracy w trudnym środowisku, dlatego generalnie od produktów używanych w domu lub biurze odróżnia je wyższa moc silnika, większa siła ssania czy kategorie zastosowanych filtrów. Wśród odkurzaczy przemysłowych można znaleźć model workowy i popularniejszy bezworkowy. Taki sprzęt bez worka wyposażony został w filtry pozwalające na dłuższą pracę. Filtry mogą być czyszczone za pomocą wbudowanego otrząsacza. Czyste filtry zapewniają prawidłową siłę ssącą, a siła ssąca przekłada się na jakość sprzątania.

Każdy odkurzacz przemysłowy został stworzony z myślą o konkretnym celu. Służą do zbierania toksycznych pyłów niebezpiecznych dla zdrowia, na przykład azbestu, chłodziwa, olejów, do zbierania zanieczyszczeń suchych, na przykład wiórów w zakładach stolarskich. Są niezastąpione przy zbieraniu pyłu i gruzu budowlanego. Odkurzacze przemysłowe dzielą się na kategorie, w zależności od tego , z jakimi zanieczyszczeniami muszą sobie radzić. Jest to przydatna wskazówka dla kupujących. Wiodącym producentem odkurzaczy przemysłowych jest firma Numatic. Odkurzacze Numatic stanowią znaczącą część oferty naszej firmy, ze względu na wielorakie zastosowania i gwarancję jakości.

Odpowiednio dobrany odkurzacz Numatic powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej profesjonalnej firmy remontowej i ekipy sprzątającej.

Odkurzacze do biura i hotelu

Odkurzacze do biur i hoteli, ale też do domu, powinny spełniać kryteria, takie jak niski poziom hałasu, dość duża pojemność zbiornika na kurz, odpowiednia moc i siła ssania, a także dobra filtracja zanieczyszczeń, której gwarancję daje efektywny filtr HEPA. Kierując się tymi kryteriami warto zwrócić uwagę na odkurzacz Henry Numatic do pracy na sucho.

Odkurzacz Numatic Henry to energooszczędne urządzenie, co czyni go idealnym sprzętem do domu i biura, dzięki ograniczeniu kosztów eksploatacji urządzenia w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Ponadto odkurzacz Henry to wyjątkowo trwała konstrukcja, podobnie jak inne odkurzacze Numatic, wykonana z trwałego tworzywa Structufoam®, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i zmęczenie materiału spowodowane wysokim podciśnieniem.

Dodatkowo, unikalna konstrukcja odkurzacza Henry i umiejscowienie pojemnego worka na kurz pod silnikiem urządzenia, wyklucza spadek siły ssania w trakcie zapełniania worka. Worki typu Hepa-flo zastosowane w odkurzaczu Henry posiadają dodatkowe zabezpieczenia, blokujące wydostawanie się kurzu na zewnątrz worka.

Silnik charakteryzuje się także wydajnym systemem chłodzenia, co ma ogromne znaczenie przy długim czasie pracy. Odkurzacz Henry przystosowany jest do pracy ciągłej. Moc silnika to 250 W. System filtracji Giant Tritex, zapewnia pozostawanie zanieczyszczeń i kurzu w środku urządzenia. Niezwykle długi zasięg pracy m: 10-metrowa długość przewodu pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków bez konieczności częstego przepinania wtyczki, a system zwijania oraz przechowywania kabla przedłuża jego żywotność nie dopuszczając do przetarć osłony. 

Henry ma bogate wyposażenie standardowe - szczotka do ssawki, liczne ssawki, w tym ssawka szczelinowa i wyjątkowa ssawa, w której można jednym przyciskiem chować i wysuwać włosie i która umożliwia odkurzanie na podłogach twardych bez zarysowania drewna (należy wysunąć włosie) i na dywanach lub wykładzinach (ze schowanym włosiem).

Odkurzacz Henry to popularny wybór kupujących ze względu na swoją wszechstronność oraz łatwe i wygodne użytkowanie. Dzięki długiemu kablowi i ergonomicznym kształtom, niskiemu poziomowi hałasu i licznym opcjom doposażenia w dodatkowe akcesoria odkurzacz Henry to model uniwersalny.

Odkurzacze piorące

Odkurzacze piorące działają podając na czyszczoną powierzchnię środki piorące pod bardzo wysokim ciśnieniem, a następnie odsysają z powierzchni, dywanu, wykładziny czy tapicerki zanieczyszczenia. Nasza firma oferuje wiele profesjonalnych odkurzaczy piorących. Na uwagę zasługuje odkurzacz do prania tapicerki George Numatic czyli profesjonalny odkurzacz piorący z akcesoriami do prania tapicerki, dywanów, wykładzin oraz odkurzania na sucho i zbierania wody.

Odkurzacz George model GVE 370 to wyjątkowo uniwersalny sprzęt. Sprawdzi się zarówno pracy na mokro, jak i na sucho. Oznacza to, że można nim osuszać podłogi, zbierać wodę, czyścić dywany i wykładziny, ale także po prostu odkurzać. Miejsca jego zastosowania są praktycznie nieograniczone. Sprawdzi się w domu, biurze, warsztacie, placówce usługowej lub handlowej, świetlicy i wielu innych miejscach. Doskonale sprawdzi się również do prania tapicerki samochodu. Ten odkurzacz piorący Numatic ma ręczny zwijacz kabla. System filtracji oparty jest o filtr Tritex. Odkurzacz Numatic George ma bogate wyposażenie standardowe, w tym dwa węże ssące, różne ssawki (ssawki do pracy na sucho, ssawki z włosiem, ssawka szczelinowa), co pozwala na różnorodne zastosowania. Pojemność zbiornika do pracy na sucho to 15 litrów, zbiornika do pracy na mokro to 9 litrów, a zbiornika na płyn do prania to 6 litrów. Turbina przemysłowa pozwala na pracę bez przerw i zwiększa ogólną żywotność urządzenia. Moc silnika to 1060 W.

Ten popularny odkurzacz profesjonalny z funkcją prania, wykonany z trwałego tworzywa, to doskonały wybór dla firm sprzątających oraz myjni samochodowych.

Odkurzacze plecakowe

Odkurzacze plecakowe charakteryzuje kompaktowa budowa, niewielka waga i niski poziom hałasu, dzięki czemu są to produkty zwykle używane w ciasnych i trudno dostępnych miejscach, na przykład w kinach, teatrach, galeriach handlowych, obiektach sportowych czy w środkach transportu publicznego, w tym w samolotach. Te noszone na plecach odkurzacze pozwalają na efektywną pracę w miejscach niedostępnych dla innych urządzeń.

Ten typ odkurzaczy Numatic w przeważającej liczbie zasilany jest za pomocą akumulatora litowo-jonowego (li-ion), który jest baterią przeznaczoną do wielokrotnego ładowania. Pracy odkurzacza nie ogranicza ani konieczność podłączenia do gniazdka elektrycznego ani długość przewodu zasilającego, co jest niewątpliwą zaletą odkurzaczy plecakowych.

Na uwagę zasługuje odkurzacz Numatic do pracy na sucho o wadze 6,3 kg, mający jednocześnie pojemność zbiornika 9 litrów, co pozwala na długą pracę. Napędza go mocna turbina ssąca połączona z wydajnym silnikiem. Posiada trójwarstwowy system filtracji Tritex oraz bogate wyposażenie standardowe pozwalające dostosować pracę odkurzacza do własnych wymagań. Tego rodzaju odkurzacz bardzo ułatwia sprzątanie na małej powierzchni, na której dodatkowo znajduje się wiele elementów utrudniających swobodne poruszanie.

Odkurzacze do elektronarzędzi

Wśród wielu odkurzaczy Numatic są takie, które mają opcję bezpośredniego podłączenia wytwarzających zanieczyszczenia elektronarzędzi. Najczęściej podłączane są elektronarzędzia wytwarzające dużo pyłu, takie jak szlifierki, wyrzynarki czy piły, co pozwala na bieżąco ograniczać ilość zanieczyszczeń suchych w miejscu pracy.

Odkurzacz Numatic do elektronarzędzi to sprzęt właściwie niezbędny w firmach budowlanych i remontowych. Szczególnie ważne w przypadku odkurzaczy Numatic o takim przeznaczeniu jest wykonanie obudowy i zbiornika tych odkurzaczy z tworzywa Structufoam ® i ich duża odporność na zniszczenie. Większe produkty firmy Numatic wykonane są ze stali lakierowanej proszkowo lub stali nierdzewnej.

Odkurzacze akumulatorowe

Odkurzacze akumulatorowe mają ogromną zaletę - pozwalają na uwolnienie się od przewodów w czasie odkurzania. Oznacza to znaczną poprawę komfortu pracy i możliwość dotarcia w miejsca, gdzie nie można podłączyć odkurzacza do prądu, gdzie jest ciasno bądź znajduje się wiele przedmiotów, między którymi trzeba manewrować.

Jest kilka kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę wybierając odkurzacz akumulatorowy. Warto pamiętać, że im wyższa moc ssąca, tym lepsza skuteczność sprzątania. Równie ważnymi parametrami jest czas pracy baterii urządzenia, a także czas jej ładowania, który w przypadku niektórych modeli może trwać nawet kilka godzin. Warto mieć w takim przypadku zapasowe naładowane baterie, aby nie musieć przerywać pracy.

Szczegółowych informacji na temat wszystkich oferowanych modeli odkurzaczy Numatic chętnie udzielą nasi konsultanci. Skorzystaj z bogatej oferty naszej firmy - zapraszamy na zakupy!

Jest 180 produktów.

Pokazano 1-25 z 180 pozycji

Aktywne filtry