PShowBlog Kategorie

Środki do usuwania betonu

Na budowie i podczas remontu nieuniknione są sytuacje, kiedy podczas pracy cement pozostawia po sobie niechciany ślad w postaci wapiennego osadu albo zaschniętego betonu. Środek do usuwania betonu ma za zadanie skutecznie i szybko usunąć zanieczyszczenia z powierzchni narażonych na zabrudzenie, w tym z wszelkiego rodzaju sprzętu budowlanego, maszyn budowlanych, nawet tych silnie zabrudzonych. Środek do czyszczenia betoniarki sprawdzi się na każdej budowie. Tego typu preparat przedłuży żywotność naszego sprzętu.

W ofercie naszej firmy dostępne są specjalistyczne profesjonalne preparaty, które pozwolą usunąć pozostałości zaschniętego betonu lub cementu z maszyn i urządzeń budowlanych, jak również z powierzchni odpornych na kwasy. Środki do usuwania betonu sprawdzą się zarówno w przypadku powierzchni poziomych, jak i pionowych. Dostępne w naszym sklepie profesjonalne produkty przeznaczone są do użytku przemysłowego. Kupując preparat do czyszczenia betonu masz gwarancję jakości.

Cechy dobrych środków do usuwania betonu

Chemia do czyszczenia betonu obejmuje szereg preparatów od różnych producentów. Wybierając płyn do usuwania betonu warto zwrócić uwagę na jego cechy. Preparat do usuwania zaprawy cementowej powinien być przede wszystkim skuteczny już przy niskim stężeniu roboczym. Zapewni to wydajność preparatu do czyszczenia i oszczędność. Płyn do czyszczenia betonu powinien działać równie skutecznie przy usuwaniu zabrudzeń z zaschniętego cementu z powierzchni poziomych i pionowych. Środek do rozpuszczania betonu z silosów, z kontenerów, z rusztowań, z różnego typu pojazdów budowlanych, takich jak gruszki do betonu czy dźwigi, z różnego rodzaju blach i rur, a także z narzędzi budowlanych jest niezbędny, jeśli chcemy zachować je w dobrym stanie przez długi czas. Preparat do usuwania cementu powinna charakteryzować wszechstronność. Płyn do mycia betonu z powierzchni urządzeń powinien skutecznie usuwać zarówno świeże zacieki i zachlapania, jak też zaschnięty beton.

Preparat do usuwania betonu - jak stosować

Profesjonalny środek do usuwania cementu usuwa z założenia różnego rodzaju zabrudzenia budowlane, przede wszystkim pozostałości po zaprawach cementowych i wapiennych oraz zaprawach klejowych, ale także plamy z rdzy, z białych nalotów i wykwitów wapiennych. Wiele środków nadaje się do użycia przy czyszczeniu płytek ceramicznych, klinkierowych, posadzek z kamienia i posadzek betonowych, chodników z kostki brukowej czy odpornych na działanie kwasów kamieni naturalnych, powierzchni chromowanych, stali nierdzewnej i szkła. Zanim rozpoczniemy czyszczenie konkretnej powierzchni, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, jak usunąć beton z okien czy z kamiennej posadzki. Jednak podstawową zasadą jest dokładne zabezpieczanie takich powierzchni, najlepiej warstwą grubej nieprzepuszczalnej folii, przed rozpoczęciem prac budowlanych, w celu ograniczenia zabrudzeń. Zabezpieczenie podłóg i okien na czas tynkowania, malowania albo innych prac remontowych to konieczność. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko poważnych uszkodzeń i nieodwracalnego zabrudzenia podłoża i stolarki okiennej. Generalnie czyszczenie zaschniętego cementu czy usuwanie betonu z powierzchni kamiennych jest trudniejsze niż czyszczenie powierzchni metalowych czy z tworzyw sztucznych, na przykład pojazdów, sprzętu budowlanego, maszyn budowlanych i narzędzi.

Preparat do usuwania betonu - silny koncentrat - należy rozcieńczyć przy użyciu wody, wlać do wiadra albo opryskiwacza i nanieść na czyszczone powierzchnie. Następnie należy odczekać kilka minut, aby substancje czynne produktów do usuwania betonu weszły w reakcję z zanieczyszczeniami, takimi jak zasuszone grudki betonu, plamy zaprawy murarskiej. Środek do czyszczenia betonu należy spłukać wodą pod ciśnieniem. Jeżeli przy silnym zabrudzeniu efekt nie jest zadowalający, to czynność czyszczenia można powtórzyć kilkukrotnie. Kiedy skończymy czyszczenie, środek do usuwania betonu należy zneutralizować odpowiednim preparatem. Dobrej jakości środek do usuwania betonu pozostawi czyszczone powierzchnie bez nalotów z pyłu i betonu. Sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Na naszej stronie internetowej znajduje się opis i ceny dostępnych preparatów do usuwania betonu wraz z instrukcją obsługi i użytkowania. Dostępne są również szczegółowe karty charakterystyki produktów. Każdy środek do usuwania betonu kupiony w naszej firmie to gwarancja jakości produktu i zadowolenia z efektów jego działania.

W związku z zakwalifikowaniem oferowanych produktów do usuwania betonu jako towaru objętego umową ADR (umowa dotycząca przewozu drogowego towarów niebezpiecznych), ich transport odbywa się na palecie, w celu zachowania wszystkich wymaganych procedur bezpieczeństwa. Środek do usuwania betonu powinien również być używany zgodnie z instrukcją załączoną do produktu, w odzieży ochronnej.

W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących właściwości środków do usuwania betonu zachęcamy do czatu z naszymi konsultantami lub kontaktu telefonicznego.

Zapraszamy na zakupy, sprawdź naszą ofertę!

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry