Maszyny czyszczące

Czy stoisz właśnie przed dylematem wyboru maszyny czyszczącej do swojej firmy? Jesteś w dobrym miejscu - w naszym sklepie znajdziesz informacje, jak dokonać właściwej selekcji i wybrać urządzenie odpowiednie do Twoich potrzeb.  Na rynku urządzeń czyszczących istnieje bowiem bardzo szeroki wybór maszyn do sprzątania, między innymi popularnej marki Numatic. Z konsultantem możesz porozmawiać o naszej ofercie maszyn sprzątających (w tym Numatic maszyny czyszczące lub różne modele urządzenia do czyszczenia Cleanfix) i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu, w tym parametrów, cech i przeznaczenia urządzeń czy sposobów i kosztów ich dostawy.

Maszyna czyszcząca do podłóg - zasadnicze kryterium wyboru maszyny do mycia podłóg

Pierwszą rzeczą, jaką musisz określić wybierając urządzenie do mycia podłóg, jest wielkość powierzchni, która podlegać będzie oczyszczaniu. Ma ona istotną rolę przy wyborze urządzenia, gdyż zasadniczo dzielimy czyszczące maszyny na te, które operator prowadzi przed sobą idąc za maszyną i takie, które posiadają miejsce, na którym operator może usiąść i myć podłogi jadąc na maszynie. Te drugie - maszyny czyszczące samojezdne (urządzenia typu Vario), zaprojektowane zostały z myślą o pracy na naprawdę dużych powierzchniach, osiągających wymiary od 5000 m2. Większe modele sprawdzą się świetnie w halach przemysłowych i magazynowych, sklepach wielkopowierzchniowych, w szpitalach czy urzędach. Natomiast mniejsze urządzenie do czyszczenia podłóg świetnie sprawdzi się na obiektach do 2500 m2. Oba typy urządzeń dostępne są w naszej ofercie.

Maszyny czyszczące przeznaczone są do codziennego sprzątania posadzek twardych. Za ich pomocą możemy zarówno zmywać, jak i osuszać czyszczone powierzchnie podczas jednego przejazdu. Maszyny czyszczące realnie ograniczają czas potrzebny na dokładne posprzątanie pomieszczenia, a efekt ich pracy jest doskonały.

Zasilanie bateryjne czy sieciowe? - czyli komfort obsługi maszyny do czyszczenia podłóg

Kolejną możliwą opcją do wyboru jest rodzaj zasilania, dzięki któremu nasza maszyna będzie nam służyć. Do wyboru mamy automaty zasilane bateryjnie lub sieciowo. Nasza oferta obejmuje oba typy maszyn.

Komfort i wydajność pracy operatora zapewniają nowoczesne baterie. Brak kabla zapewnia dużą swobodę ruchu i skraca czas pracy operatora, potrzebny na przepinanie sprzętu do kolejnego gniazdka. Jest to niezwykle istotne w maszynach samojezdnych. Maszyny samojezdne zazwyczaj pracują na miejscach o dużym natężeniu ruchu. Bateria dodatkowo zwiększa wagę, zapewniając że maszyna samojezdna ma większy docisk szczotki do podłogi. Maszyna samojezdna to idealne rozwiązanie na wielkie powierzchnie, gdzie nie sprawdzą się urządzenia sprzątające innego typu. Automat szorująco-zbierający idealnie umyje i jednocześnie wysuszy każdą powierzchnię, nie zakłócając normalnego funkcjonowania obiektu.

Budowa urządzenia

Projekty maszyn do czyszczenia zakładają przede wszystkim funkcjonalność sprzętu. W związku z tym obudowy i zbiorniki maszyn czyszczących producenta urządzeń Numatic, które mamy w ofercie, wykonane zostały z tworzywa Structufoam ®, odpornego na uderzenia, korozję oraz działanie różnorodnych czynników chemicznych. Czyszczące maszyny tego producenta są tak skonstruowane, że umożliwiają łatwy dostęp do wszystkich podzespołów, dzięki czemu są łatwe w obsłudze. Prosta budowa tych maszyn szorująco-zbierających umożliwia na co dzień wygodne napełnianie zbiorników oraz prosty serwis. Intuicyjny system sterujący, w który są wyposażone maszyny czyszczące sprawia, że praca z nimi nie wymaga skomplikowanego przeszkolenia pracowników.

Wyposażenie maszyny

W zależności od modelu maszyny, urządzenia czyszczące wyposażone są w szczotki do czyszczenia, w liczbie od jednej do aż trzech sztuk w jednym urządzeniu. Dostępne są trzy rodzaje szczotek używanych w zależności od stopnia zabrudzenia podłogi:

  • Szczotka tyneksowa - bardzo twarda i wytrzymała, wykonana z włókna węglowego, przeznaczona do gruntownego czyszczenia posadzek odpornych na zarysowanie,
  • Szczotka twarda - do szorowania posadzek,
  • Szczotka miękka - do mycia podłóg i szamponowania.

Oprócz szczotek automaty wyposażyć możemy w pady czyszczące, o różnym stopniu ścieralności, od gruntownego czyszczenia do polerowania powierzchni czyszczonych posadzek. Jednakże pamiętajmy, że pady stosuje się do powierzchni gładkich, na powierzchniach chropowatych, na przykład na betonie, lepiej poradzą sobie szczotki.

Ostatni element wyposażenia to ssawa z gumami zbierającymi brudną wodę.

W ofercie sklepu znajdują się liczne akcesoria do urządzeń czyszczących, w tym wymienione wyżej rodzaje szczotek, ssawy, gumy do ssawy. W każdej chwili masz możliwość zamówić brakujące lub wymienić zużyte elementy.

Zasada działania maszyn czyszczących

Maszyna czyszcząca potrafi jednocześnie działać jak szorowarki - szorować podając wodę na szczotkę, a następnie zebrać wodę brudną, którą szczotka po sobie zostawiła. Wodę z chemią są podawane ze zbiornika dolnego na szczotkę, a następnie zbierają dzięki silnikowi ssącemu, poprzez ssawę do zbiornika górnego z wodą brudną. Zapewnia to efekt nieskazitelnej czystości i dezynfekcji (przy użyciu odpowiednich preparatów do sprzątania) szorowanej podłogi.

Zastosowanie maszyn czyszczących

Urządzenia do mycia podłóg bardzo często mają w swojej ofercie firmy sprzątające. Są to profesjonalne urządzenia przeznaczone do utrzymania czystości na różnych powierzchniach. W zależności od tego, jakie zostaną użyte środki chemiczne, maszyna czyszcząca może zostać użyta do sprzątania, polerki jak i dezynfekcji czyszczonej powierzchni. Czyszczenie podłóg za pomocą urządzeń Numatic jest naprawdę łatwe, a efekty są imponujące! Oferta naszego sklepu obejmuje wiele różnych urządzeń Numatic do czyszczenia podłóg.

Maszyny do mycia posadzek z powodzeniem sprawdzają się w większości małych i dużych firm, zarówno w bankach, hotelach, jak i ośrodkach zdrowia, placówkach edukacyjnych czy przemysłowych. Maszyny czyszczące do mycia posadzek to gwarancja utrzymania sprzątanych powierzchni w dobrym stanie przez długi czas.

W zakresie obsługi posprzedażowej produktów w naszej ofercie zapewniamy pełne, profesjonalne przeszkolenie, serwis oraz niezbędne informacje w zakresie obsługi maszyn czyszczących Numatic.

Sprawdź w ofercie naszych produktów, jakie maszyny czyszczące do mycia podłóg będą idealne dla Ciebie. Skorzystaj z możliwości rozmowy z konsultantem, aby rozwiać wątpliwości dotyczące wyboru urządzenia, jego parametrów technicznych, obsługi i serwisowania.

Jest 35 produktów.

Pokazano 1-25 z 35 pozycji

Aktywne filtry