Odkurzacze przemysłowe

Profesjonalny odkurzacz przemysłowy - sprzęt do zastosowań specjalnych

Odkurzacze znalazły swoje miejsce także w przemyśle, znajdują się na wyposażeniu firm sprzątających i każdej profesjonalnej ekipy remontowej. Zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalają na dokładne zbieranie pyłów niebezpiecznych dla zdrowia, na przykład azbestu, chłodziwa, olejów, a także na pracę w środowiskach suchych i zapylonych, na przykład w zakładach stolarskich. Odkurzacze przemysłowe mają naprawdę szeroki zakres zastosowania. Odkurzacze przemysłowe to narzędzia wielofunkcyjne, pozwalające na pracę w trybie na sucho i na mokro.

Naturalnie odkurzacze przemysłowe to rodzaj produktu przeznaczony do pracy w trudnym środowisku, dlatego są dużo wytrzymalsze od urządzeń stosowanych w domach. Od odkurzaczy domowych odróżnia je wyższa moc silnika, większa siła ssania i specjalistyczne filtry. Filtry stanowią niezwykle istotny element każdego odkurzacza. Filtry są także ważnym elementem decydującym o jakości odkurzacza. Jakość filtrów i pozostałe cechy odkurzaczy przemysłowych wynikają oczywiście z tego, że odkurzacze przemysłowe poradzić sobie muszą z pracą w miejscach, których odkurzacz do domu czy biura nie będzie miał szans posprzątać. Profesjonalny odkurzacz przemysłowy to rodzaj produktu, który służy do pracy w naprawdę trudnych warunkach, na przykład hal fabrycznych czy remontowanych pomieszczeń, gdzie może być wykorzystany do dokładnego sprzątania na mokro i na sucho, zależnie od potrzeb.

Jak w każdym innym segmencie produktów, także wśród odkurzaczy przemysłowych istnieje dość duży wybór. Istnieje więc możliwość dopasowania parametrów urządzenia, w tym jego mocy i funkcji, tego jakie ma filtry, a także wyboru dodatkowych akcesoriów, do własnych indywidualnych potrzeb.

Wybór klasy odkurzacza przemysłowego

Najważniejszą informacją przy wyborze odpowiedniego urządzenia powinien być fakt, że poszczególne modele przystosowane są, do zbierania różnego rodzaju zanieczyszczeń i odpadów. Zasadniczo dzielimy je na trzy klasy.

Odkurzacze przemysłowe klasy L to grupa urządzeń, których dostępność w sklepach jest największa. Świetnie radzą sobie w pracy w środowiskach suchych i zapylonych. Najczęściej stosuje się je w przemyśle drzewnym, usługach stolarskich lub tapicerskich. Są to urządzenia, których parametry są zaprojektowane przede wszystkim do pracy przy zbierania pyłu.

Następną kategorią są odkurzacze przemysłowe klasy M. Odkurzacz tej kategorii to urządzenie, które oprócz usunięcia pyłów jest w stanie zebrać z powierzchni także drobne zanieczyszczenia. Są to urządzenia najczęściej wybierane do prac budowlanych, gdzie wymagana jest dobra filtracja i gdzie mamy do czynienia z drobnymi zabrudzeniami niebezpiecznymi, jak na przykład azbest.

Najbardziej profesjonalny model odkurzacza przemysłowego, to odkurzacz przemysłowy klasy H. Te odkurzacze przemysłowe usuwają najtrudniejszy rodzaj odpadów, niebezpiecznych dla życia i zdrowia człowieka – rakotwórcze i chorobotwórcze. Odkurzacze przemysłowe kategorii H poradzą sobie przy pracy z azbestem, pleśnią, pyłami mineralnymi, watą szklaną, kadmem, niklem, sadzą itp. Klasa H to niebezpieczne pyły o wartościach MAC < 0,1 mg/m³.

Odkurzacze przemysłowe - jakie rozwiązania proponują?

Najbardziej popularny obecnie model dostępny na rynku odkurzaczy przemysłowych to model bezworkowy. W takim odkurzaczu zanieczyszczenia umieszczane są bezpośrednio w zbiorniku. Taki sprzęt wyposażony został w specjalny filtr, który pozwala mu na o wiele dłuższą pracę, niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod znanych z odkurzaczy workowych. Cykliczne oczyszczanie zapchanego filtra w znacznym stopniu ułatwia wbudowany w niektóre modele urządzeń otrząsacz. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk uruchomiający czyszczenie filtra, dzięki czemu odzyskać można prawidłową siłę ssącą. Jeżeli nie chcesz przerywać pracy w celu wymiany filtra, upewnij się, że kupujesz profesjonalny odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem. Tego typu odkurzacze przemysłowe umożliwiają odzyskanie maksymalnej siły ssącej w prosty i szybki sposób.

Bezworkowe rozwiązanie konstrukcyjne sprawia, że taki odkurzacz jest o wiele bardziej uniwersalny i urządzenie tego typu możemy wykorzystać do szerszego zakresu prac. Oprócz typowych odkurzaczy przemysłowych do usuwania zanieczyszczeń na sucho producenci oferują odkurzacze do pracy na mokro lub sucho/mokro, niekiedy nawet jednocześnie do jednego zbiornika. Odkurzacze przemysłowe do pracy na mokro jeszcze skuteczniej pomagają w pozbywaniu się najdrobniejszych zanieczyszczeń. Pozwalają na zebranie z czyszczonej powierzchni także zanieczyszczeń wilgotnych.

Jednym z parametrów, na który warto zwrócić uwagę wybierając odkurzacz, jest pojemność zbiornika konkretnego produktu. Odkurzacze przemysłowe potrafią rozmiarem pojemnika sięgać od 10 litrów do nawet 70 litrów. Tak duży rozmiar pojemnika pozwala na długi czas nieprzerwanej pracy. Nie trzeba się martwić o jego opróżnianie, nawet w przypadku pracy na dużych powierzchniach. Prawie każdy odkurzacz oferuje też dodatkowe udogodnienia dla użytkownika, na przykład wózki do transportu o solidnej konstrukcji, pozwalające na łatwiejsze przemieszczanie odkurzacza i opróżnianie zbiornika, funkcję automatycznego uruchamiania sprzętu czy wbudowane gniazdo na elektronarzędzia. Można podłączać nawet elektronarzędzia o mocy do 2000 W. Jest to więc świetny sprzęt przede wszystkim do różnych prac budowlanych, remontowych i konserwacyjnych - wielofunkcyjny i niezawodny. Odkurzacze przemysłowe są przystosowane do długiej pracy w trybie ciągłym. Umożliwiają to silniki innej klasy niż te stosowane w odkurzaczach do użytku domowego.

Urządzenia przemysłowe ze względu na warunki pracy, wykonane są najczęściej ze wzmocnionego kompozytu. Producent odkurzaczy Numatic wszystkie swoje, te mniejszych rozmiarów, urządzenia wytwarza z unikalnego niezwykle trwałego tworzywa kompozytowego opracowanego przez Numatic International. Obudowy i zbiorniki odkurzaczy przemysłowych Numatic, które mamy w ofercie, wykonane zostały z tworzywa Structufoam ®, odpornego na uderzenia, korozję oraz działanie różnorodnych czynników chemicznych. Większe rozmiarem jednostki produkowane są ze stali lakierowanej proszkowo lub stali nierdzewnej.

Odkurzacz warsztatowy - profesjonalny model odkurzacza dostępny dla każdego

Nawet jeśli nie posiadasz firmy budowlanej, z zyskiem dla siebie możesz stać się posiadaczem odkurzacza przemysłowego. W życiu codziennym, w warunkach przydomowego warsztatu czy garażu, w którym masz swój kąt do majsterkowania, zapewne również znajdziesz wiele okazji do wykorzystania tego przydatnego i funkcjonalnego produktu, jakim jest profesjonalny odkurzacz warsztatowy. Jeśli posiadasz ogród, z powodzeniem możesz wykorzystać profesjonalny odkurzacz przemysłowy do zebrania błota i wody z ogrodowych ścieżek i chodników. To urządzenie wspomoże Cię także przy robieniu remontu, wciągając pył z gipsu po szlifowaniu czy usuwając pozostałości po kuciu ścian. Trudno wyobrazić sobie sprzątanie po remoncie bez użycia tego narzędzia, dającego możliwość pracy na sucho i na mokro.

Kupując odkurzacz przemysłowy, który będzie dbał o Twój dom, garaż i ogród, upewnij się, że dany egzemplarz posiada wszystkie potrzebne Ci końcówki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w części o dostępnych do odkurzacza akcesoriach.

Szczegółowe informacje na temat parametrów i zdjęcia każdego oferowanego produktu znajdziesz na stronie internetowej, a dodatkowe informacje na temat produktu możesz uzyskać w rozmowie z konsultantem, także w wygodnej formie chatu. Każdy odkurzacz przemysłowy posiada instrukcję użytkowania, jednak nauka obsługi tego narzędzia jest intuicyjna i nie zajmuje wiele czasu. Nowy profesjonalny odkurzacz przemysłowy będzie bezcennym nabytkiem, który ze względu na swoje liczne funkcje pomoże niemal w każdej pracy.

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem narzędzia, jakim są profesjonalne odkurzacze przemysłowe, to również taka opcja jest dostępna w naszej firmie. Szczegółowe informacje znajdziesz w sekcji "Wynajem sprzętu".

Jest 50 produktów.

Pokazano 1-25 z 50 pozycji

Aktywne filtry