PShowBlog Kategorie

Szorowarki

Szorowarka jednotarczowa - urządzenie do maszynowego czyszczenia podłóg

Szorowarka podłogowa to produkt o szerokim zakresie zastosowań. To rodzaj urządzenia zaprojektowany do sprzątania niedużych powierzchni podłóg w lokalach użytkowych, takich jak powierzchnie biurowe, lokale usługowe, sklepy, warsztaty czy garaże. Taka maszyna przyda się w większości firm.

Szorowarka to urządzenie o niewielkich wymiarach, które dla prawidłowej pracy powinno być prowadzone łagodnymi ruchami przez operatora. Właśnie dzięki tym niewielkim wymiarom maszyny czyszczące, jakimi są szorowarki, można użytkować do mycia podłóg w ciasnych zakamarkach, także do schodów, i idealnie doczyścić każdy kąt, co nie jest możliwe przy użyciu maszyny szorująco-zbierającej. Takie maszyny mają znacznie większy rozmiar i sprawdzają się na przykład przy czyszczeniu posadzek hal przemysłowych, sklepów wielkopowierzchniowych czy dużych magazynów.

Zasady działania szorowarki

Szorowarki to maszyny czyszczące jednotarczowe, wykorzystujące do czyszczenia podłóg ruch obrotowy okrągłej szczotki szorującej. Szorowarka napędzana jest silnikiem o różnej mocy, zależnie od modelu. Szorowarką steruje się za pomocą regulowanego gryfu wyposażonego w przyciski aktywujące urządzenie. Operator urządzenia może dopasować kąt nachylenia gryfu szorowarki do swojego wzrostu i sylwetki. Wybierając szorowarkę warto zwrócić uwagę na rodzaj gryfu, bo ma on duże przełożenie na komfort pracy operatora.

Maszyną szorującą wykonuje się ruchy wahadłowe cofając się krok po kroku, aby nie chodzić po mokrej powierzchni. Prędkość czyszczenia posadzek twardych powinna być uzależniona od stopnia zabrudzenia podłogi. Mocno zabrudzoną podłogę można najpierw namoczyć płynem czyszczącym do mycia podłóg i schodów, a po odczekaniu kilkunastu minut zacząć dokładnie szorować, zanim płyn zdąży zaschnąć. Uzyskamy wówczas efekt idealnie posprzątanej podłogi.

Cechy techniczne szorowarek

Główne parametry techniczne określające te urządzenia to szerokość robocza czyli szerokość szczotki szorującej - zasięg jej pracy, prędkość obrotowa oraz waga urządzeń. Waga ma istotny wpływ na jakość pracy tych urządzeń. Im cięższa szorowarka, tym większa skuteczność sprzątania. Istnieje zatem możliwość dociążenia tego typu urządzenia za pomocą obciążnika, na przykład o wadze 10 kilogramów. Produkuje je między innymi firma Numatic. Dominują szorowarki o wadze około 30 kilogramów. Szerokość roboczą szorowarki warto dopasować do rozmiarów pomieszczenia, pamiętając że manewrowanie maszyną z szerokimi tarczami może być utrudnione na niewielkich powierzchniach.

Podstawowym kryterium, dzięki któremu odróżnimy szorowarkę od froterki, jest prędkość obrotów na minutę. Szorowarka akumulatorowa jednotarczowa w wersji podstawowej, przeznaczona do czyszczenia powierzchni podłóg, wykorzystuje najczęściej prędkość od 150 do 350 obr min - taka ilość obr min jest wystarczająca do efektywnej pracy. Dodatkowo niektóre modele maszyn oferują możliwość pracy w trybie dwubiegowym, czyli na dwóch rodzajach obrotów, dzięki czemu możemy zwiększyć skuteczność usuwania zabrudzeń. Dostępne w sprzedaży są także szorowarki oscylacyjne. Maszyna oscylacyjna jest dość szczególnym urządzeniem, w którym szczotka lub pad porusza się jednocześnie ruchem obrotowym i oscylacyjnym (na boki). Napędzane przez układ napędowy szczotki maszyny wirują ze stosunkowo dużą prędkością i szorują znajdującą się pod nimi powierzchnię. Zapewnia to o wiele lepszy wynik końcowy czyszczenia zabrudzeń. Zabrudzenia są łatwiejsze do usunięcia w krótszym czasie pracy maszyny.

Warto wspomnieć o zdecydowanie rzadziej używanym wariancie szorowarki, jakim jest szorowarka walcowa, która zamiast okrągłej szczotki ma walec, który ma zdrapywać zanieczyszczenia pokrywające podłogę. Niemniej jednak pod względem mechanicznym to urządzenie w zasadzie nie różni się od bardziej powszechnie stosowanych szorowarek tarczowych.

Szorowarki samojezdne - maszyny na duże powierzchnie

Na rynku dostępne są również maszyny takie jak szorowarka automatyczna samojezdna, różnych producentów, w tym cenionej za jakość produktów firmy Numatic, czyli rodzaj maszyn czyszczących obsługiwanych przez operatora siedzącego w maszynie. Szorowarka samojezdna jest szczególnie przydatna dla firm - do czyszczenia dużych powierzchni, w tym sklepów wielkopowierzchniowych i otaczających je parkingów. Ten rodzaj maszyn czyszczących znacząco skraca czas sprzątania i poprawia wydajność pracy.

Akcesoria do szorowarek

Zasadniczo szorowarka składa się z gryfu prowadzącego oraz uchwytu. Gryf jest elastycznie połączony z uchwytem, do którego doczepiamy wybrane akcesorium, z którym chcielibyśmy pracować. Czyszczenie powierzchni odbywa się za pomocą ruchu obrotowego szczotki lub pada.

Szorowarki to urządzenia czyszczące bez odsysania. W niektórych modelach istnieje jednak obudowa wyposażona w specjalne przyłącze do odsysania. Nasza firma oferuje modele maszyn z odsysaniem, firmy Cleanfix lub Numatic. Model szorowarki z odsysaniem jest wyposażony w specjalną listwę zgarniającą i pompkę, która zbiera brudną wodę z podłogi. Na pewno takie rozwiązanie przyda się do podłóg na stale użytkowanych powierzchniach, codziennie ulegających zabrudzeniu.

Liczne akcesoria pozwalają na wykorzystanie szorowarek do czyszczenia różnych typów powierzchni i dostosowania jej do własnych potrzeb. Najczęściej wybieranymi akcesoriami są szczotki oraz pady czyszczące. Pady przeznaczone są do stosowania na twardych powierzchniach gładkich, na przykład mycia do płytek, do kostki brukowej, marmuru, PCV. Natomiast szczotki stosuje się w głównej mierze na powierzchniach porowatych, na przykład do mycia kostki lub do posadzek betonowych, także w miejscach gdzie znajdują się głębokie fugi. Dzięki nim użycie szorowarki pozwala zarówno na usuwanie nawarstwionych, starych powłok pokrywających podłogi, jak też na mycie i konserwację czyszczonej powierzchni. Warto zwracać uwagę na stopień zużycia szczotek i padów, ponieważ ich stan ma bezpośrednie przełożenie na efekt pracy urządzenia.

Kupując urządzenie czyszczące na pewno należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakiego typu akcesoria można do tego konkretnego urządzenia podłączyć. Niektóre modele urządzenia można wyposażyć tylko w jeden lub dwa typy szczotek, co poważnie obniża jego uniwersalność. Z drugiej strony zakup takiej maszyny może być idealnym rozwiązaniem do miejsc, gdzie nie będzie potrzebna zmiana rodzaju szczotek, ponieważ czyszczone będą tylko powierzchnie jednego rodzaju, na przykład kamienne.

Szorowarka do podłóg to urządzenie wielofunkcyjne - myje, a także pierze. Maszyny jednotarczowe sprawdzają się skutecznie do sprzątania na wszystkich powierzchniach twardych oraz do dywanów i do wykładzin. W przypadku prania dywanów i wykładzin nie da się przecenić możliwości szorowarki. Jest to produkt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu wszystkich firm zajmujących się odświeżaniem dywanów, a także firm zajmujących się profesjonalnym utrzymywaniem czystości, szczególnie czystości podłóg. Taki produkt przydatny będzie także w biurach wyłożonych wykładzinami.

Szorowarki do podłóg Numatic - niezawodne maszyny czyszczące

Polecamy zwłaszcza urządzenia firmy Numatic. Produkty Numatic znane są ze swojej wydajności, bezawaryjnej pracy oraz solidnej, trwałej konstrukcji. Wszelkie informacje na temat parametrów produktów, znajdziesz w kartach poszczególnych urządzeń. Możesz również porozmawiać z naszym konsultantem o dowolnych kwestiach związanych z zakupem, w tym w wygodnej formie chatu, od razu uzyskując odpowiedzi.

Nasza firma oferuje szeroki wachlarz maszyn czyszczących, w tym cenionej firmy Numatic, zarówno do zakupu, jak też na wynajem. Wynajmując nasze urządzenia czyszczące zyskujesz dostęp do mobilnego serwisu oraz szkoleń. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w sekcji "Wynajem sprzętu".

Szorowarka po podłóg, jednotarczowa, samojezda, do kostki brukowej

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry