PShowBlog Kategorie

Odkurzacze do elektronarzędzi

Odkurzacze przemysłowe to urządzenia elektryczne przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. Generalnie odkurzacz przemysłowy to sprzęt o większej mocy silnika, a więc też mocy ssania, niż urządzenia stosowane w domach. Ma solidne kółka ułatwiające manewrowanie i hamulce umożliwiające zatrzymanie sprzętu w wybranym miejscu. Zasilanie kablem o długości co najmniej kilkunastu metrów daje swobodę przemieszczania sprzętu. Odkurzacze budowlane mają z reguły schowki na akcesoria i narzędzia.

Odkurzacz przemysłowy musi poradzić sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń, można go wykorzystać do czyszczenia pyłów niebezpiecznych dla zdrowia, na przykład azbestu, gruzu, trocin, chłodziwa, olejów czy mokrej zaprawy.

Odkurzacze przemysłowe z opcją podłączenia elektronarzędzi

Odkurzacz warsztatowy świetnie sprawdzi się w środowiskach suchych i zapylonych, na przykład w zakładach stolarskich. Odkurzacz warsztatowy będzie niezastąpiony nie tylko w warsztatach stolarskich czy warsztatach przydomowych, ale też przyda się podczas remontu do czyszczenia pyłu z gipsu po szlifowaniu albo usuwania pozostałości po kuciu ścian. Trudno wyobrazić sobie sprzątanie po remoncie bez użycia tego narzędzia, dającego możliwość pracy na sucho i mokro. Praca na sucho-mokro daje optymalny efekt sprzątania. Pojemność zbiornika umożliwia zwykle długą pracę bez opróżniania zbiornika.

Najpopularniejszy obecnie odkurzacz przemysłowy to model bezworkowy. Model bezworkowy charakteryzuje się tym, że zanieczyszczenia umieszczane są bezpośrednio w zbiorniku, o różnej pojemności - największe zbiorniki dochodzą do pojemności nawet 70 litrów. Zwykle sprzęt bezworkowy wyposażony jest w specjalny rodzaj filtra, który pozwala mu na o wiele dłuższą pracę. Warte uwagi są odkurzacze z otrząsaczem, pozwalające na cykliczne oczyszczanie zapchanego filtra. Produkty z otrząsaczem filtra pozwalają szybko odzyskać prawidłową siłę ssącą odkurzaczy.

Zależnie od przeznaczenia, to jest środowiska do sprzątania, odkurzacze dzielą się na klasy - kategorie. Odkurzacze przemysłowe to produkty wielofunkcyjne, służące do czyszczenia w trybie na sucho, na mokro, na sucho-mokro, zależnie od potrzeb.

Odkurzacz do elektronarzędzi z gniazdkiem

Liczne odkurzacze przemysłowe mają obecnie opcję bezpośredniego podłączenia do wytwarzających zanieczyszczenia elektronarzędzi. Wybierając odkurzacz mający gniazdko elektryczne warto zwracać uwagę na kompatybilność z danym urządzeniem elektrycznym. Z zasady współpracują ze sobą odkurzacze i elektronarzędzia tych samych marek, ponieważ rura odkurzacza zawsze pasuje wtedy do otworu znajdującego się w elektronarzędziu. Najczęściej podłączane są elektronarzędzia wytwarzające dużo pyłu, takie jak szlifierki, wyrzynarki czy piły.

Profesjonalny odkurzacz przemysłowy z gniazdkiem firmy Numatic - do elektronarzędzi

Odkurzacz do elektronarzędzi to sprzęt niezwykle przydatny, szczególnie w firmach budowlanych i remontowych.

Szczególnie warte polecenia są odkurzacze przemysłowe do pracy z elektronarzędziami marki Numatic. Jeden z modeli odkurzaczy Numatic do pracy na sucho, przystosowany do pracy z elektronarzędziami, o całkowitej mocy silnika 1240 W, sprawdzi się jako sprzęt do zbierania suchych zanieczyszczeń. Mogą to być różne pyły i zabrudzenia, które powstają w trakcie remontów lub obróbki różnych materiałów. To, co wyróżnia ten model spośród innych, to przede wszystkim gniazdko elektryczne pozwalające podłączyć do niego różne urządzenia - narzędzia. Gniazdko elektryczne pozwala podłączyć elektronarzędzia o mocy do 2000 W. Taki odkurzacz do elektronarzędzi to świetny sprzęt, przede wszystkim do różnych prac budowlanych, remontowych i konserwacyjnych. Pojemność zbiornika do pracy sucho wynosi 23 litry. Taka pojemność zbiornika pozwala na pracę na dość dużej powierzchni bez robienia przerw.

Z kolei inny model odkurzacza Numatic do pracy na sucho posiada dwa silniki o łącznej mocy 1240 W. Taka moc silnika daje odpowiednią siłę ssącą odkurzacza. Ważną kwestią jest przepływ powietrza przez silnik, podawany najczęściej w litrach na jednostkę czasu sekundę. Wskaźnik ten informuje o wydajności odkurzacza. Im wyższy poziom przepływu powietrza, tym wyższa wydajność odkurzacza. Przepływ powietrza w tym modelu wynosi 96 l/s. Odkurzacz został zaprojektowany tak, aby sprawdzić się w zastosowaniach przemysłowych, czyli w bardzo trudnych warunkach pracy. Jest to sprzęt do utrzymania czystości na dużych powierzchniach, ze względu na pojemność zbiornika - zbiornik ma aż 40 litrów pojemności. Taka pojemność zbiornika l, to komfort pracy bez konieczności częstego opróżniania zgromadzonych zanieczyszczeń. W odkurzaczu zamontowano trzystopniowy system filtracji. Odpowiadają za niego worek flizelinowy, filtr Tritex i filtr Microtex. Bogate wyposażenie standardowe znacznie ułatwia pracę z odkurzaczem, nawet w mniej dostępnych miejscach. Odkurzacz wyposażono też w duże koła jezdne i ergonomiczny uchwyt. Dzięki nim możliwy jest łatwy transport odkurzacza, a sprzątanie nawet dużych powierzchni nie jest uciążliwe. Dodatkowym udogodnieniem jest gniazdko elektryczne 230 V, które umożliwia podłączenie elektronarzędzi.

Wreszcie jeden z większych modeli odkurzaczy Numatic, wyposażony w dwa silniki oraz zbiornik mający pojemność 23 litrów, ma zamontowany filtr HEPA oraz worki, dzięki czemu uzyskuje klasę filtracji M. Filtr HEPA charakteryzuje się wysoką skutecznością usuwania zanieczyszczeń, w tym pyłów zawieszonych, pyłków roślin, pleśni, kurzu, ale też niektórych bakterii i wirusów. Odkurzacz posiada trzy poziomy filtracji. Ponadto, co bardzo przydatne, ten odkurzacz przemysłowy gwarantuje jednakową siłę ssania przy różnym poziomie napełnienia odkurzacza. Moc silnika tego odkurzacza to 1920 W, a przepływ powietrza wynosi 96 l/s, dzięki specjalnej żebrowanej wkładce. Odkurzacze tego typu są idealne do prac budowlanych, gdzie mamy do czynienia z drobnymi zabrudzeniami niebezpiecznymi, takimi jak azbest.

Obudowy i zbiorniki odkurzaczy przemysłowych Numatic, które mamy w ofercie, wykonane zostały z tworzywa Structufoam ®, dzięki czemu odkurzacz jest odporny na uderzenia, korozję oraz działanie różnorodnych czynników chemicznych. Większe odkurzacze produkowane są ze stali lakierowanej proszkowo lub stali nierdzewnej. Do niektórych modeli odkurzaczy przemysłowych, oprócz wyposażenia standardowego, można dobrać również wyposażenie dodatkowe.

Nasza firma oferuje bezpłatny pokaz wszystkich produktów i szkolenie z ich obsługi. Dostawa produktów jest darmowa. Dostawa jest realizowana przez wybraną firmę kurierską. Oferujemy 24 miesiące gwarancji na urządzenia oraz serwis sprzętu.

Każdy odkurzacz przemysłowy jest dokładnie opisany, ponadto wszystkie produkty przedstawione są na zdjęciach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze odkurzacza do elektronarzędzi, parametrów sprzętu, dostępnych akcesoriów, sposobów płatności czy dostawy, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Można porozmawiać telefonicznie lub w wygodnej formie chatu.

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty sklepu!

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry