PShowBlog Kategorie

Akcesoria i części

Akcesoria i części do maszyn polerskich - elementy eksploatacyjne i ułatwiające pracę

Akcesoria o różnym kształcie i twardości służą do tego, aby jeszcze bardziej ułatwić i przyspieszyć pracę z urządzeniami czyszczącymi. Do dyspozycji mamy cały szereg akcesoriów do maszyn - szorowarek i polerek, dzięki którym praca każdej maszyny będzie dużo przyjemniejsza i przede wszystkim efektywniejsza.

Najpopularniejsze akcesoria do szorowarek, akcesoria do froterek i akcesoria do polerek to pady polerskie i szczotki o różnej twardości, w tym twarde, o średniej twardości i miękkie.

W przypadku padów polerskich, kolor padów definiuje ich twardość i skuteczność tarcia. Im pad polerski jaśniejszy, tym bardziej delikatny. Dlatego wybierając pad polerski, powinniśmy wiedzieć, jakiego rodzaju powierzchnia będzie czyszczona oraz jak silnie jest zabrudzona. Wśród padów polerskich wyróżniamy:

Pad polerski czarny - twardy pad polerski, określany jako pad polerski agresywny. Taki twardy pad polerski przeznaczony do gruntownego czyszczenia silnie zabrudzonych posadzek twardych - odpornych na uszkodzenia, do usuwania głębokich rys oraz do zdzierania powłok zabezpieczających.

Pad polerski brązowy - twardy pad polerski, nieznacznie różniący się od czarnego, również przeznaczony do gruntownego czyszczenia. Tego typu pad polerski niezalecany jest do polerowania podłóg z delikatnych materiałów, ze względu na możliwość ich zarysowania i uszkodzenia.

Pad polerski zielony, niebieski i czerwony - to pady polerskie średniej twardości, przeznaczone do bieżącego utrzymania czystości, przy czym czerwony pad polerski jest z nich najbardziej delikatny, do czyszczenia pastami podłóg drewnianych i/lub pokrytych powłoką ochronną.

Pad polerski biały - miękki pad polerski, jest to pad polerski do polerowania na sucho pastami polerskimi w celu uzyskania efektu połysku (efekt shine). Miękki pad polerski (miękka gąbka) jest przeznaczony do łatwego i szybkiego nakładania olejów, wosków itp., a tym samym delikatnej korekty lakieru. Lakier jest chroniony i mniej podatny na uszkodzenia. Białe pady polerskie idealnie nadają się do polerowania wszelkich powierzchni drewnianych, linoleum, PCV i wielu innych.

Nasza firma oferuje również pady polerskie z pianki melaminowej (gąbka polerska). Są to nowego typu pady czyszczące przeznaczone do maszynowego i ręcznego czyszczenia podłóg. Błyskawicznie usuwają najtrudniejsze zabrudzenia z gładkich i twardych powierzchni typu gres, terazzo, lastryko, tarkett, linoleum, beton itp. Unikalny, rewolucyjny materiał piankowy, z jakiego wykonano pady, pozwala na łatwe i szybkie doczyszczenie powierzchni. Jest to wynikiem specjalnych właściwości ściernych zastosowanej pianki, która wyjątkowo łatwo i dokładnie zbiera drobiny zanieczyszczeń z czyszczonej powierzchni. Równocześnie mocny i sprężysty docisk pada do podłoża powoduje szybszy przepływ wody pomiędzy strukturą pada a podłożem, a tym samym dokładne wypłukiwanie brudu z mikroporów posadzki. Dzięki swoim właściwościom skracają czas potrzebny na doczyszczenie posadzek, redukują potrzebę stosowania agresywnych środków czyszczących.

Znajomość typów padów polerskich jest niezwykle istotna, aby nieodpowiedni pad polerski nie zniszczył podłogi. Regularne stosowanie odpowiedniej maszyny polerskiej i pasty polerskiej przedłuży żywotność podłogi.

Z kolei wśród szczotek rozróżniamy: szczotki twarde, szczotki miękkie oraz szczotki tyneksowe.

Szczotka tyneksowa jest bardzo twardą szczotką, której włos wykonany jest z włókna węglowego, wykorzystywana jest do gruntownego czyszczenia twardych i odpornych posadzek.

Szczotka twarda przeznaczona jest do czyszczenia przede wszystkim podłóg porowatych oraz odpornych na zarysowania.

Szczotki miękka / szczotka do szamponowania - to szczotka mająca naturalny włos, można użyć jej do podłóg wykonanych z bardziej delikatnych materiałów lub zabezpieczonych powłokami ochronnymi. Wykorzystywane są także do prania dywanów oraz szamponowania wykładzin szorowarkami.

Szczotka polerska jest szczotką polerską, która posiada naturalny włos. Szczotki do polerki przeznaczone są do polerowania powierzchni zabezpieczonych warstwami ochronnymi, polimerami, woskami czy olejami.

Oprócz podstawowych produktów takich jak pady do polerki i szczotki, do wyboru mamy jeszcze kilka innych, ciekawych rozwiązań ułatwiających nam pracę z szorowarką, takich jak: szczotka druciana, uchwyt z kamieniami do szlifowania głębokich zarysowań czy dodatkowe obciążenie do szorowarek, zwiększające nacisk na czyszczoną powierzchnię i zapewniające lepszy efekt czyszczenia.

Jako autoryzowany dealer firmy Numatic, posiadamy w sprzedaży wszystkie akcesoria oraz części zamienne do szorowarek oraz automatów produkowanych przez tę firmę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą akcesoriów oraz środków chemicznych stosowanych w urządzeniach czyszczących.

Uzupełnieniem akcesoriów, takich jak pady polerskie czy różne rodzaje szczotek, są odpowiednie środki pielęgnacyjne, takie jak pasty polerskie, które podkreślą urodę podłóg, wydobywając ich połysk - efekt shine, a także zabezpieczą przed zarysowaniami, szybkim wnikaniem brudu czy przed wchłanianiem wody w mikrostruktury podłogi. Takie preparaty jak rozmaite płyny i pasty polerskie ułatwiają codzienne czyszczenie i pielęgnację różnych rodzajów podłóg. Froterując pastami polerskimi poprawimy wygląd każdej podłogi.

Wysyłka produktów jest darmowa dla zamówień od 200 złotych. Wysyłka jest realizowana przez wybraną przez klienta firmę kurierską.

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry