PShowBlog Kategorie

Akcesoria do odkurzaczy

Liczne akcesoria do odkurzaczy mają za zadanie wzmocnienie funkcjonalności sprzętu oraz dostosowanie go indywidualnych potrzeb użytkowników. W zestawie z odkurzaczem jest zwykle wąż ssący, uniwersalna szczotka, ewentualnie dodatkowa szczotka - to niewiele. Wiele modeli odkurzaczy nie jest fabrycznie wyposażonych we wszystkie akcesoria, które mogą być potrzebne przyszłemu użytkownikowi, w domu czy w użytku przemysłowym. Istnieją liczne przydatne akcesoria do odkurzaczy, które sprawią, że sprzątanie będzie łatwiejsze i szybsze. Zbieranie zabrudzeń i kurzu będzie bardziej efektywne.

Nasza firma to wie, dlatego oferujemy różne rodzaje akcesoriów do odkurzacza, do wielu różnych modeli, w tym worki jednorazowe do odkurzacza i worki wielokrotnego użytku do odkurzacza, filtry do odkurzaczy, baterie do odkurzaczy, rury do odkurzaczy, wiele modeli ssawek do odkurzaczy, jak na przykład ssawka piorąca. Zarówno urządzenia do domu, jak i do firmy - do biura czy do zakładu przemysłowego, wymagają profesjonalnych akcesoriów, które zoptymalizują jakość ich pracy - skrócą czas i wzmocnią efekt sprzątania i czyszczenia pomieszczeń.

Worki do odkurzaczy Numatic

Worki do odkurzaczy są istotnym elementem decydującym o jakości pracy odkurzacza. Worki do odkurzaczy mogą być jednorazowe, wyrzucane po zapełnieniu, i wielorazowe. Worki wielorazowe wymagają regularnego opróżniania i prania. Jest to rodzaj worków ekologicznych, ale za to nie są polecane alergikom. Dla nich najodpowiedniejsze będą worki syntetyczne. Worek syntetyczny zatrzymuje najwięcej zanieczyszczeń i mikroorganizmów, na przykład roztoczy. Worek syntetyczny szczelnie wypełnia komorę odkurzacza, nie blokując jednak przepływu powietrza.

Worki do odkurzaczy zatrzymują we wnętrzu zebrane zanieczyszczenia, w tym drobinki kurzu. Na szczególną uwagę zasługują worki do odkurzaczy z włókniny. Dostępne w naszym sklepie worki do odkurzaczy Hepa-Flo® wykonane są z trójwarstwowej włókniny filtracyjnej z systemem higienicznego zamykania. Budowa worka sprawia, że odkurzacz nie traci siły ssania (jak to dzieje się w przypadku papierowych worków do odkurzaczy) w miarę jego napełniania i z tego powodu zużywa mniej prądu. Te worki do odkurzacza są w pełni kompatybilne ze zbiornikiem oferowanych przez nas odkurzaczy Numatic o pojemności od 10 do 15 litrów.

Oryginalne worki do odkurzacza Hepa-Flo® mają liczne zalety. Taki worek do odkurzacza to rodzaj produktu, który wyróżnia się spośród innych worków, ponieważ zapewnia czystsze powietrze w odkurzanym pomieszczeniu, prawidłowe chłodzenie silnika odkurzacza, gwarancję wysokiej siły ssania odkurzacza oraz niższy pobór prądu każdego urządzenia.

Przeprowadzone badania laboratoryjne wykazały, że stosowanie worków Hepa-Flo® powoduje wzrost o ponad 50% efektywność filtracji najdrobniejszych cząstek kurzu (czyli tych o średnicy poniżej 0,3 mikrometra). Takie worki do odkurzaczy to inwestycja, która przyczyni się w znacznym stopniu do jeszcze skuteczniejszego zwalczania kurzu i roztoczy oraz polepszenia jakości powietrza w pomieszczeniach sprzątanych za pomocą odkurzaczy Numatic.

Rury do odkurzaczy Numatic

Rury do odkurzacza powinny zapewniać odpowiednią pozycję przy sprzątaniu i komfort użytkowania, dlatego nie powinny być ani za krótkie ani zbyt ciężkie. Ciekawym rozwiązaniem są rury teleskopowe umożliwiające za pomocą przycisku skrócenie lub wydłużenie rury, a tym samym dopasowanie jej do wzrostu użytkownika. Inne rozwiązanie to rury segmentowe - z dwóch lub trzech składa się całość w wielkość odpowiednią do sprzątania.

Rury do odkurzaczy mogą mieć różne kształty - mogą być proste lub gięte. W naszym sklepie dostępne są różne modele rur. Na uwagę zasługuje rura gięta - kolankowa, która ma regulację siły ssania, a wykonana jest z wyjątkowo stabilnej i odpornej na warunki atmosferyczne stali nierdzewnej.

Filtry do odkurzaczy Numatic

Niezależnie od typu urządzenia każdy odkurzacz ma za zadanie wciągnąć zanieczyszczenia z zasysanym powietrzem, odseparować je w worku albo zatrzymać na wewnętrznych filtrach i wypuścić już oczyszczone powietrze.

W odkurzaczach stosuje się różne rodzaje filtrów ochronnych. Filtry do odkurzaczy są równie istotne jak zastosowane worki i są ważnym elementem decydującym o jakości odkurzacza. Istnieją filtry papierowe, materiałowe, piankowe albo gąbkowe - trzy ostatnie mogą być prane. Jednak najczęściej stosowane filtry do odkurzaczy to filtry HEPA, czy filtry cząsteczkowe o wysokiej skuteczności. Filtr HEPA wykonany jest z włókna szklanego, a w celu zwiększenia skuteczności pracy ma formę harmonijki. Tego typu filtry mają skuteczność filtracji na poziomie ponad 99 procent, a nawet blisko 100 procent, dlatego będą idealne dla alergików, szczególnie przy jednoczesnym użyciu worków syntetycznych. Warto zwrócić uwagę na filtr antyalergiczny Microtex, który posiada aprobatę Brytyjskiego Stowarzyszenia Alergików. Nieco niższą skuteczność filtracji mają filtry EPA - najczęściej w przedziale 85-95 procent.

Jakość zastosowanych filtrów w odkurzaczu ma znaczenie nie tylko dla skuteczności pochłania pyłów, kurzu i innych zanieczyszczeń, ale także wpływa na stopień ochrony silnika sprzętu. Filtr wlotowy ma za zadanie ochronę silnika przed pyłami i kurzem z zasysanego powietrza, natomiast filtr wylotowy przeciwdziała wydostawaniu się zanieczyszczeń na zewnątrz odkurzacza.

Szczotki do odkurzaczy Numatic

Szczotki do odkurzaczy mają różne kształty. Każdy model ssawki ma nieco inne zastosowania ułatwiające sprzątanie, na przykład trudno dostępnych miejsc. Miękka ssawka okrągła z włosiem, model na rurę, zwykle o średnicy kilku centymetrów, doskonale nadaje się do czyszczenia z kurzu listew przypodłogowych, zasłon, ścian i wielu innych powierzchni w całym domu. Miękka ssawka doskonale nadaje się także do oczyszczania z kurzu deski rozdzielczej samochodu. Z kolei ssawka szczelinowa jest doskonałym narzędziem do zbierania odpadów z pęknięć i szczelin, mocowana jest bezpośrednio na elastyczny wąż próżniowy. Taka ssawka może być używana na mokro lub na sucho. Mająca charakterystyczny kształt ssawka bananowa do odkurzaczy to idealne narzędzie do odkurzania rur i innych okrągłych w przekroju obiektów. Większe ssawy podłogowe do odkurzania na sucho, mające około 30 cm, umożliwiają odkurzanie zarówno twardych podłóg, jak i miękkich wykładzin i dywanów. Wysuwanie szczotek jest proste, odbywa się przez przełączenie przycisku. Podobne lub nieco większe rozmiary mają ssawy do odkurzania na mokro, również dostępne w naszym sklepie.

Ssawka do prania tapicerki Numatic

Niezwykle przydatnym elementem wyposażenia odkurzacza są ssawki do prania tapicerki Numatic. Ssawka do tapicerki może być stosowana do czyszczenia tapicerki w domu, na przykład kanap, foteli, sof, ale także foteli samochodowych. Najlepiej zbiera zabrudzenia w połączeniu z nasuwaną szczotką. Możliwość prania tapicerki samochodowej to niezwykle przydatna funkcja odkurzacza.

Warto zwrócić uwagę na element, jakim jest reduktor do ssawek odkurzacza. Reduktor - adapter pozwoli na podłączenie akcesoriów, które pierwotnie nie pasują do konkretnego modelu odkurzacza. Reduktor pozwala na zastosowanie ssawek o różnych rozmiarach i sprawia, że odkurzacz staje się narzędziem uniwersalnym. Różne rodzaje ssawek przydadzą się w każdym domu i firmie.

Wysyłka i dostawa akcesoriów

Wszystkie wymienione akcesoria są dostępne od ręki. Warto pamiętać, że zamówienia powyżej 200 złotych wysyłane są bezpłatnie. Przy okazji zakupu akcesoriów do odkurzaczy z naszej firmy można zaopatrzyć się także w profesjonalne środki czyszczące, jak na przykład płyny do czyszczenia i dezynfekcji różnych powierzchni, do usuwania kamienia lub prania tkanin. Sprawdź naszą ofertę produktów i akcesoriów!

Szczegółowe informacje o akcesoriach do odkurzaczy - szczegóły techniczne, zdjęcia, cena - dostępne są na naszej stronie internetowej. W przypadku wątpliwości dotyczących dopasowania akcesoriów zachęcamy do rozmowy na czacie z naszymi konsultantami.

Sprawdź naszą ofertę! Zapraszamy do zakupów!

Jest 68 produktów.

Pokazano 1-25 z 68 pozycji

Aktywne filtry